کشورهای انگلیسی زبان

۶۷ تا از کشورهای انگلیسی زبان

اشتراک گذاری این مقاله:

فهرست مطالب

زبان انگلیسی یکی از زبان های گسترده در جهان امروز است. و این امر باعث شده است تعداد کشورهای انگلیسی زبان در کره زمین بسیار باشد. در حال حاضر ، بیش از ۱٫۳۵ میلیارد نفر در سراسر جهان صحبت می شود. با این حال ، همه ۱٫۳۵ میلیارد میلیارد به عنوان زبان مادری خود صحبت نمی کنند  فقط ۳۶۰ میلیون نفر به زبان مادری خود صحبت میکنند. در ادامه لیستی از کشورهای انگلیسی زبان که شما در آن جا نیاز به مکالمه زبان انگلیسی خواهید داشت، آورده شده است.

 

نقسه کشورهای انگلیسی زبان

 

اما تعداد زیاد کشورهای انگلیسی زبان در سراسر جهان به این معنی است که زبان انگلیسی می تواند درهای زیادی را برای شما باز کند ، خواه این برای تفریح ​​و رشد شخصی باشد و چه به عنوان یک زبان برای یادگیری و اهداف تجاری  یا هر دو باشد! این زبان جهانی به شما امکان می دهد تقریباً از هر کشور با تعداد زیادی از مردم ارتباط برقرار کنید.

پیشنهاد میشود: ۸ تا از بهترین مدارک معتبر زبان انگلیسی

بنابراین ، این که آیا شما قصد سفر به یک کشور انگلیسی زبان را دارید یا فقط کنجکاو هستید که بدانید کشورهای انگلیسی زبان کدام هستند، در اینجا لیستی از ۶۷ کشور در سراسر جهان که انگلیسی صحبت می کنند وجود دارد.

کشورهایی که زبان مادری آن ها انگلیسی است

اگرچه ۶۷ کشور بر روی کره زمین از زبان انگلیسی استفاده میکنند، فقط تعداد کمی از این کشورها هستند که زبان مادری آن ها انگلیسی است. این ها مردم بومی به حساب می آیند و شاید کمی در لهجه های خود با هم تفاوت داشته باشند ولی بطور کلی گرامر و یا دستور زبان یکسانی دارند.

این کشور ها عبارت اند از:

  • بریتانیا
  • ایالات متحده امریکا
  • کانادا
  • ایرلند جنوبی
  • نیوزیلند
  • استرالیا

کشور های انگلیسی زبان که زبان رسمی آن ها انگلیسی است

 

کشور های انگلیسی زبان که زبان رسمی آن ها انگلیسی است.

 

همانطور که بیان شد ۶۷ کشور بر روی کره زمین هستند که جزو کشور های انگلیسی زبان به حساب می آیند و زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی این کشورها است و تمام کارهای اداری مردم در این کشورها با زبان انگلیسی انجام میشود و همچنین آموزش به زبان انگلیسی انجام میشود. در زیر لیست این کشور های انگلیسی زبان به تفکیک قرارگیری در قاره های مختلف آورده شده است.

پیشنهاد میشود: دو زبانه شدن کودک | ۸ نکته برای انجام این کار

کشورهای انگلیسی زبان آسیا 

باید توجه کنید کشورهای انگلیسی زبان مثل: هند، فیلیپین، پاکستان و سنگاپور که در قاره آسیا قرار دارند به این دلیل دارای زبان رسمی انگلیسی هستند که در گذشته مستعمره کشور انگلستان به حساب می آمدند. در جدول زیر علاوه بر اسم کشوهای انگلیسی زبان جمعیت آن ها و همچنین درصدی از جمعیت آن کشور که به زبان انگلیسی صحبت میکنند آورده شده است.

درصدی از جمعیت که انگلیسی صحبت میکنند. جمعیت پایتخت کشور
۱۲% ۱,۳۸۰,۰۰۴,۳۸۵ دهلی هند
۴۹% ۲۲۰,۸۹۲,۳۴۰ اسلام آباد پاکستان
۵۸٫۲% ۱۰۹,۵۸۱,۰۷۸ مانیال فیلیپین
۸۳٫۱۰% ۵,۸۵۰,۳۴۲ سنگاپور سنگاپور

البته همین امر موجب رواج زبان انگلیسی در بقبه کشورهای این قاره نیز بوده است.

کشورهای انگلیسی زبان اروپا

 

کشورهای انگلیسی زبان اروپا

 

در اروپا، فقط تعداد معدودی از کشورها وجود دارند که از زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی خود استفاده میکنند. با این حال ، در بسیاری از کشورهایی هم که زبان انگلیسی، زبان رسمی آن کشور نیست مانند: نروژ ، دانمارک یا هلند هنوز هم اکثریت جمعیت به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

و شما تعجب خواهید کرد که چگونه برخی از ملل به زبان انگلیسی صحبت می کنند ، با این وجود که زبان انگلیسی، زبان مادری آنها نیست! در اینجا لیست کوتاهی از همه کشورهای اروپا وجود دارد که در آن ها زبان انگلیسی، زبان رسمی است و همچنین جمعیت کا و  درصد جمعیتی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند آورده شده است.

اسکاتلند و انگلستان کشورهای انگلیسی زبان اروپا هستند.

درصدی از جمعیت که انگلیسی صحبت میکنند. جمعیت پایتخت کشور
۹۲% ۵۵,۹۸۰,۰۰۰ لندن انگلستان
۹۹% ۳,۱۳۶,۰۰۰ کاردیف ولز
۹۸٫۶% ۵,۴۵۴,۰۰۰ ادینبورگ اسکاتلند
۹۸٫۳۷% ۴,۹۳۷,۷۸۶ دوبلین ایرلند
۶۲٫۳۹% ۴۴۱,۵۴۳ والتا مالت

کشورهای انگلیسی زبان آمریکا 

 

کشورهای انگلیسی زبان آمریکا

 

در حالی که قسمت شمالی آمریکا بیشتر به زبان انگلیسی صحبت می کند ، زبانهای اصلی که در آمریکای جنوبی صحبت می شود اسپانیایی و پرتغالی هستند.

با این حال ، هم در آمریکای مرکزی و هم در آمریکای جنوبی ، تعداد معدودی از کشورها وجود دارند که درآن ها زبان انگلیسی یک زبان رسمی است، مانند بلیز در آمریکای مرکزی و گویان در آمریکای جنوبی.

کانادا یک کشور انگلیسی زبان در آمریکا است.

بیایید نگاهی دقیق تر به کشورهایی در قاره آمریکا که انگلیسی در آن صحبت می شود ، از شمال به جنوب بیندازیم.

درصدی از جمعیت که انگلیسی صحبت میکنند. جمعیت پایتخت کشور
۹۵٫۵۰٪ ۳۳۴,۴۹۷,۰۰۰ ایالت واشنگتن ایالات متحده
۸۳٫۰۶٪ ۳۸,۳۴۱,۷۰۰ اتاوا کانادا
۸۱٫۶۵٪ ۴۱۰,۹۸۱ بلموپان بلیز
۹۰٫۵۵٪ ۷۹۳۰۰۰ جورج تاون گویان
۹۶٫۹۲% ۶۵۰۰۰ همیلتون برمودا
نامشخص ۳۶۷۲ استنلی جزایر فالکلند

کشورهای انگلیسی زبان در آفریقا

 

کشورهای انگلیسی زبان در آفریقا

 

آفریقا دومین قاره بزرگ کره زمین با ۵۴ کشور در جهان است. کاملا طبیعی است با تعجب بخواهید بدانید آیا کشورهایی وجود دارند که به زبان انگلیسی، به طور رسمی یا غیر رسمی در این قاره عظیم و جذاب صحبت می کنند؟

جواب این است ، وجود دارد!

۲۴ کشور آفریقایی از زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبانهای اصلی خود استفاده می کنند و جزو کشورهای انگلیسی زبان به حساب می آیند. برای برخی از آنها ، زبان انگلیسی، زبان رسمی کشور است، در حالی که برای برخی دیگر، زبان انگلیسی به عنوان زبان کار آن ها است و از آن استفاده میکنند.

بیایید نگاهی به لیست کشورهای انگلیسی زبان در آفریقا بیندازیم.

درصدی از جمعیت که انگلیسی صحبت میکنند. جمعیت پایتخت کشور
۳۱% ۵۹,۳۰۸,۶۹۰ ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی
۸۶٫۴۲% ۲۰۶,۱۳۹,۵۸۹ ابوجا نیجریه
۱۵٫۹۷% ۱,۲۷۱,۷۶۸ پورت لوئیس موریس
۳۸٫۴۲% ۲,۳۵۱,۶۲۷ گابورون بوتسوانا
۳۸% ۲۶,۵۴۵,۸۶۳ یائونده کامرون
۲٫۳۴% ۲,۴۱۶,۶۶۸ بانجول گامبیا
۶۶٫۶۷% ۳۱,۰۷۲,۹۴۰ آکرا غنا
۱۸٫۸۳% ۵۳,۷۷۱,۲۹۶ نایروبی کنیا
۲۷٫۸۶% ۲,۱۴۲,۲۴۹ مازرو لسوتو
۸۲٫۸۷% ۵,۰۵۷,۶۸۱ مونروویا لیبریا
۱۷٫۲۴% ۲,۵۴۰,۹۰۵ ویندهوک نامیبیا
۳٫۸۸% ۱۹,۱۲۹,۹۵۲ لیلونگوه مالاوی
۳۷٫۶۳% ۹۸,۳۴۷ ویکتوریا سیشل
۸۳٫۵۳% ۷,۹۷۶,۹۸۳ فری تاون سیرا لئون
نامشخص ۶,۰۷۷ جیمزتاون سنت هلنا
نامشخص ۱۵,۸۹۳,۲۲۲ موگادیشو سومالی
نامشخص ۱۱,۱۹۳,۷۲۵ جوبا سودان جنوبی
نامشخص ۴۳,۸۴۹,۲۶۰ خارطوم سودان
۴۸٫۲% ۱,۱۶۰,۱۶۴ امباپه، لوبامبا سوازیلند
۹٫۸۹% ۵۹,۷۳۴,۲۱۸ دودوما تانزانیا
۱۵% ۱۲,۹۵۲,۲۱۸ کیگالی رواندا
۸۹٫۹% ۴۵,۷۴۱,۰۰۷ کامپالا اوگاندا
۱۶% ۱۸,۳۸۳,۹۵۵ لوزاکا زامبیا
۸۲٫۰۷% ۱۴,۸۶۲,۹۲۴ هراره زیمبابوه

کشورهای انگلیسی زبان در اقیانوسیه

 

کشورهای انگلیسی زبان در اقیانوسیه

 

آیا می دانستید که اقیانوسیه از نظر زبان، متنوع ترین منطقه روی کره زمین است؟ در حال حاضر تخمین زده می شود که ۴۵۰ زبان در اقیانوسیه وجود دارد!

با این حال، به غیر از تعداد زیادی از زبان های بومی، اکثر کشورهای اقیانوسیه انگلیسی زبان هستند. به همین دلیل است که این مقاله نمی تواند بدون فهرستی از کشورهای اقیانوسیه که در آنها انگلیسی صحبت می شود کامل شود.

درصدی از جمعیت که انگلیسی صحبت میکنند. جمعیت پایتخت کشور
۹۲٫۸۰٪ ۲۵,۴۹۹,۸۸۴ کانبرا استرالیا
۹۷٫۸۲٪ ۴,۸۲۲,۲۳۳ ولینگتون نیوزلند
۱۹٫۸۰٪ ۱۷۵۶۴ منطقه آواروا جزایر کوک
۲۰٫۶۲٪ ۸۹۶,۴۴۵ سووا فیجی
۹۱٫۰۹٪ ۱۶۸۷۷۵ هاگاتنیا گوام
۲۴٫۲۱٪ ۱۱۹,۴۴۹ تاراوا کیریباتی
۹۸٫۳۳٪ ۵۹,۱۹۰ ماجورو جزایر مارشال
۵۷٫۶۶٪ ۵۴۸,۹۱۴ پالیکیر میکرونزی
۹۶٫۶۷٪ ۱۰,۸۲۴ منطقه یارن نائورو
۸۳٫۳۳٪ ۵۷,۵۵۹ سایپان جزایر ماریانای شمالی
۹۲٫۵۰٪ ۱۸,۰۹۴ نگرولمود پالائو
۴۹٫۷۶٪ ۸,۹۴۷,۰۲۴ پورت مورسبی پاپوآ گینه نو
۸۰٫۱۰٪ ۵۵,۱۹۱ پاگو پاگو ساموآی آمریکایی
۴۹٫۸۶٪ ۱۹۸,۴۱۴ آپیا ساموآ
۳۱٫۶۸٪ ۶۸۶۸۸۴ هونیارا جزایر سلیمان
۳۰% ۱۰۵,۶۹۵ نوکوآلوفا تونگا
۸۳٫۵۵٪ ۳۰۷,۱۴۵ پورت ویلا وانواتو

استرالیا کشوری انگلیسی زبان در اقیانوسیه است.

حقایق جالب در مورد کشورهای انگلیسی زبان 

اگر از یادگیری زبان ها و یادگیری فرهنگ های دیگر لذت می برید، ممکن است بخواهید در مورد زبان انگلیسی بیشتر بدانید! یادگیری مواردی که باعث کنجکاوی میشود همیشه سرگرم کننده است، بنابراین بیایید برخی از حقایق شگفت انگیز را در مورد کشورهایی که در آنها انگلیسی صحبت می شود مرور کنیم.

۱ انگلیسی به عنوان زبان رسمی ایالات متحده به رسمیت شناخته نمی شود.

بله شما آن را درست خواندید. اگرچه ایالات متحده یکی از کشورهایی است که انگلیسی زبان اصلی مردم آن است، اما هرگز آن را زبان رسمی اعلام نکرده است. در واقع، ایالات متحده هیچ زبان رسمی ندارد. این به این دلیل است که ایالات متحده یک قلمرو چند زبانه است، حتی قبل از تأسیس جمهوری. اعلام نکردن زبان رسمی – اگرچه انگلیسی همیشه زبان غالب آن بوده است – راهی برای حفاظت از این تنوع زبانی بود.

۲ برخی از ایالت های آمریکا زبان رسمی خود را به جز انگلیسی دارند. 

 

برخی از ایالت های آمریکا زبان رسمی خود را به جز انگلیسی دارند

 

اگرچه ایالات متحده به عنوان یک کشور زبان رسمی ندارد، اما برخی از ایالت های آن زبان رسمی دارند. در حالی که ۳۲ ایالت از آنها انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود اعلام کرده اند، تعداد کمی هستند که زبان های رسمی دیگر را نیز به رسمیت شناخته اند. به عنوان مثال، آلاسکا ۲۰ زبان رسمی بومی را به استثنای زبان انگلیسی به رسمیت می شناسد. در هاوایی، هاوایی به عنوان زبان رسمی در کنار انگلیسی شناخته می شود.

۳ تنها یک کشور انگلیسی زبان در آمریکای جنوبی وجود دارد. 

در حالی که آمریکای جنوبی عمدتاً یک قاره اسپانیایی زبان است، یک کشور در آمریکای جنوبی وجود دارد که زبان انگلیسی در آن زبان رسمی است. اینجا گویان است و تا سال ۱۹۶۶ که استقلال را به دست آورد مستعمره بریتانیا بود. با این حال، با وجود اینکه انگلیسی زبان رسمی در این کشور است، اکثریت مردم به عنوان زبان اصلی خود به زبان کریول گویان صحبت می کنند.

چگونه انگلیسی در سراسر جهان گسترش یافته است؟ 

زبان انگلیسی از کشور انگلیس سرچشمه گرفته است. در قرن های ۱۸ و ۱۹ با گسترش امپراطوری بریتانیا و مستعمرات آن اتفاق مهمی در سرنوشت زبان مردم دنیا رقم خورد. در بیشتر کشور هایی که مستعمره سابق انگلیس بودند زبان انگلیسی به زبان رسمی مردم تبدیل شد. از جمله کشورهای انگلیسی زبان: کانادا، استرالیا، آفریقای جنوبی و ایالات متحده جزو مستعمرات سابق انگلیس بودند.

اگرچه امروزه در هند بیشتر مردم به زبان هندی صحبت میکنند اما زبان انگلیسی زبان رسمی مردم هندوستان است و در کشور هند و بخش هایی از آفریقا نیز مردم به زبان انگلیسی صحبت میکنند. اگرچه زبان هندی امروزه بیشترین زبان در هند است ، اما زبان انگلیسی یک زبان رسمی در کشور است و اغلب در آموزش دانشگاه و در حوزه سیاست مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور رسمی ، فقط ۱۲ ٪ از مردم هند انگلیسی صحبت می کنند ، و بسیاری فقط آن را به عنوان یک زبان دوم صحبت می کنند. با این وجود ، این کشور دارای جمعیت بسیار متراکم است ، به این معنی که این مقطع ۱۲ ٪ جامعه از ۱۰۰ میلیون نفر فراتر می رود. در نتیجه ، هند یکی از بزرگترین جمعیت انگلیسی زبان در کره زمین را دارد.

مطالعه مفید: سبک های یادگیری زبان انگلیسی کدامند و چقدر کارآمد هستند؟

معرفی تمام کشورهای مستعمره انگلیس

 

کشورهای مستعمره انگلیس

 

در بالا به کشورهای انگلیسی زبان اشاره شد اما برخی از آن ها کشورهای مستعمره انگلیس هستند. در قرن بیستم برخلاف تصور و فارغ از دیدگاه ها مبنی بر وجود استعمار نوین و تداوم یافتن آن در قرن ۲۱ می توان متوجه این موضوع شد که همچنان رگه هایی از استعمار قدیم در جهان امروزی مشاهده می شود.

از نمودهای استعمار می توان به وجود حاکمیت ملی بر سرزمین هایی که از کشور اصلی هزار کلیومتر فاصله دارند. در این زمینه بریتانیا از دیگر کشورها پیشروتر بوده و هم چنان ادعای مالکیت بر شماری از سرزمین ها و کشورهای مستعمره انگلیس را در سر می پروراند. یکی از سرزمین ها و کشورها مستعمره انگلیس، منطقه مورد مناقشه جبل الطارق است. جبل الطارق واقع در جنوب جزیره ایبری است که بریتانیا آن را اداره می کند.

نقشه هایی وجود دارند که نشان دهنده استعمار قدیم در عصر کنونی در رابطه با حاکمیت برخی قدرت ها بر سرزمین های بوده است. به عنوان مثال نقشه هایی از ۲۰۱۵ وجود دارند که نشان می دهد بریتانیا همچنان از زمان های گذشته تا کنون پیشتازی می کنند. کشورهای مستعمره انگلیس از جمله بریتانیا سرزمین هایی با هزاران کیلومتر دورتر را تحت تصرف درآورده است. به عنوان مثال فوق منطقه جبل الطارق یکی از کشورهای مستعمره انگلیس است که تا تا خاک بریتانیا هزاران کیلومتر برآورد می شود.

منطقه جبل الطارق از اهمیت بالایی برخوردار است. این تنگه دریای مدیترانه را به اقیانوس اطلس وصل نموده و حدفاصل دو قاره آفریقا و اروپا می باشد. در شمال این منطقه اسپانیا و در جنوب آن مراکش قرار دارد در حالی که مالکیت آن در اختیار بریتانیا می باشد.

بریتانیا در زمان های گذشته بسیار بزرگ بوده است و می توان گفت که در قرن هجدهم بسیاری از کشور های حال حاضر، بخشی از بریتانیا بوده اند. با گذر زمان و استقلال پیدا کردن کشور هایی مانند کانادا، هند و … بریتانیا کوچک تر شد. در ادامه این مقاله به بررسی تاریخچه بریتانیا و معرفی کشورهای مستعمره انگلیس می پردازیم. اگر درباره کشورهای مستعمره انگلیس کنجکاو هستید و می خواهید درباره این امپراطوری بزرگ بیشتر بدانید، با ما همراه باشید.

تاریخچه امپراطوری بزرگ بریتانیا

در قرن هجدهم امپراطوری بریتانیا بر یک چهارم خشکی زمین حکومت می کرد و تا قبل از قرن بیستم مساحت این امپراطوری حدود ۳۳ کیلومتر مربع بود و جمعیت آن بیش از ۴۵۰ میلیون نفر بوده است. با گذر زمان و پیدا شدن افرادی آزادی خواه مانند گاندی در هندوستان، اعتراضات و اعتصابات بر علیه استعمار انگلیس شروع شد و پس از مدتی با استقلال پیدا کردن کشور هایی که تحت استعمار بریتانیا بودند و جدا شدن آن ها از این امپراطوری، بریتانیا کوچک تر و کم جمعیت تر شد.

تفاوت انگلستان و بریتانیا

در ابتدا قبل از بررسی کشورهای مستعمره انگلیس باید تفاوت بریتانیا و انگلیس را متوجه شویم تا در این بین دچار اشتباه نشویم. به صورت ساده می توان گفت انگلستان یکی از کشور های بریتانیای کبیر به حساب می آید. بریتانیا شامل کشور هایی مانند انگلستان، ایرلند و تعداد زیادی از کشور و جزایر کوچک و بزرگ است. انگلستان بزرگترین کشور بریتانیا است و در مقابل آن ولز کوچک ترین کشور در بریتانیای کبیر است.

در ادامه موضوع تاریخچه بریتانیا می توان گفت که کشور ایرلند دفعات زیادی درخواست جدایی از بریتانیا را به کمک اعتراضات داشته است اما تا کنون موفق نشده است و هنوز عضوی از کشورهای مستعمره انگلیس به شمار می آید.

باید این را در نظر داشته باشید که پرچم بریتانیا با پرچم انگلیس تفاوت دارد و در حقیقت می توان گفت که پرچم بریتانیا از پرچم کشور های انگلیس، اسکاتلند و ایرلند شمالی تشکیل شده است.

کشورهای مستعمره انگلیس

در ادامه به بررسی کشور های بریتانیا و کشور های منافع المشترک می پردازیم:

انگلستان

 

کشور انگلیستان

 

انگلستان یکی از مهم ترین کشور های بریتانیا به حساب می آید. این کشور در گذشته پایتخت امپراطوری بریتانیا بوده است و در حال حاضر این کشور ۵۱ شهر دارد که لندن شناخته شده ترین و معروف ترین شهر انگلستان است که در واقع پایتخت این کشور نیز هست.

اسکاتلند

 

اسکاتلند از کشورهای مستعمره انگلیس

 

این کشور یکی دیگر از کشور های بریتانیا است که می توان گفت حدود یک سوم بریتانیای کبیر است. اسکاتلند پس از انگلستان دومین کشور بزرگ در بریتانیا است و از کشور های ولز و ایرلند نیز بزرگ تر است. این کشور در طی سه دوره اعتراضات خواستار جدایی از بریتانیا بود اما هر سه دوره با شکست مواجه شد. اگر بخواهیم از ابتدا این کشور را بررسی کنیم، اسکاتلند تا اوایل قرن هجدهم مستقل بوده است و سپس به واسطه یک قرارداد تحت نظر بریتانیا در آمد.

ایرلند شمالی

 

ایرلند شمالی

 

در ابتدا باید گفت که ایرلند شمالی پرچمی متفاوت و مجزا از جمهوری ایرلند دارد اما این کشور در شمال جمهوری ایرلند قرار دارد. ایرلند شمالی دارای مجلس است و برای خود قوانین متفاوتی دارد اما درباره استعمار این کشور توسط بریتانیا، دو نظر متفاوت وجود دارد. ملی گرایان این کشور خواهان جدایی از بریتانیای کبیر هستند اما گروه سلطنت طلب این کشور معتقد هستند که برای رشد و پیشرفت، ایرلند شمالی باید تحت نظر بریتانیا باشد.

ولز

 

کشور ولز

 

ولز کوچک ترین کشور در کشورهای مستعمره انگلیس است و این کشور همسایه انگلستان است. این کشور با وجود اینکه تحت نظر بریتانیای کبیر است اما فرهنگ و قانون اساسی مختص به خودش را دارد. ولز از لحاظ گردشگری از دیگر کشور های بریتانیا کمتر شناخته شده است. این کشور مانند دیگر کشور ها پرچم متفاوت و مجزا دارد.

کشورهای مستعمره انگلیس شامل چه کشورهایی هستند؟

 

کشورهای مستعمره انگلیس شامل چه کشورهایی هستند؟

 

۵۰ کشور در مستعمره بریتانیا هستند که عبارتند از:

استرالیا، آفریقای جنوبی، آنتیگوا و باربودا کریباتی، کنیا، اوگاندا، باربادوس، باماها، برونئی، بلیز، بنگلادش، بوتسوانا، پایواگینه نو، پاکستان، تانزانیا، ترینیداد و توباگو تونگا، تووالو، جامائیکا، جزایر سلیمان، جزیره مالت، دومینیکا، رواندا، ساموآ سری لانکا، سنت کیتس ونویس، سنت لوسیا، سنت وینست وگرنادین، سنگاپور سوازیلند، سیرالئون، سیشل، غنا، قبرس، کامرون، کانادا، هند، نیوزلند، نیجریه نائورو، نامیبیا، موزامبیک، موریس، مالزی، مالدیو، مالاوی، لسوتو، گویان، گرانادا، گامبیا

دنیای انگلیسی زبان را کشف کنید 

همانطور که اکنون می بینید، دنیای انگلیسی زبان بسیار متنوع است. انگلیسی زبانی است که تقریباً در تمام قاره های این سیاره صحبت می شود. این فرهنگ های مختلف را به هم متصل می کند و به ما امکان می دهد آزادانه با مردم کشورهای مختلف ارتباط برقرار کنیم.

و همانطور که به یادگیری زبان انگلیسی ادامه می دهید، به کشف چیزهای جدید در مورد کشورهای انگلیسی زبان ادامه می دهید و عمیق تر و عمیق تر در این دنیای جذاب فرو می روید.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن

دریافت مشاوره رایگان

برای اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره و مشاهده نمونه تدریس های پکیج خوداموز رویال، عدد یک را به تلگرام زیر ارسال کنید.