بخش آموزش مکالمه زبان انگلیسی

احتمالا برای شما هم پیش آمده باشد با وجود اینکه دایره لغات زیادی یاد دارید ولی در هنگام صحبت و مکالمه دچار مشکل میشوید و به راحتی نمیتوانید منظور خود را منتقل کنید. یکی از بخش های مهم و البته دشوار در یادگیری زبان، مکالمه انگلیسی است. اما برای آسان شدن هر مسیر سختی، روش هایی موجود است و ما سعی داریم امروز همراه شما باشیم تا با هم 6 روش مهم را برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی بررسی کنیم.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

چرا یادگیری مکالمه در زبان انگلیسی اهمیت دارد؟

از آنجایی که انسان موجودی اجتماعی است و علاقه به برقراری ارتباط با دیگران دارد یکی از مهارت مهم و ضروری یادگیری نحوه گفت و گو با دیگران است و چون زبان انگلیسی زبان بین المللی است با توجه به گستردگی ارتباطات در جهان امروز یادگیری مکالمه انگلیسی اهمیت ویژه ای پیدا میکند.
وقتی شما زبان انگلیسی بلد باشید میتوانید موقعیت های رشد خود را چه در زمینه ی شغلی، چه در زمینه ی تحصیلی و چه در زمینه ی شخصی گسترش دهید. میتوانید اخبار را در مجلات معتبر دنیا دنبال کنید و بطور کلی زمینه ی پیشرفت فردی شما افزایش می یابد.

peaking

S

معرفی بخش آموزش مکالمه زبان

یادگیری زبان انگلیسی به همین آسونی نیست!

بطور کلی همه ی ما ترس از شروع داریم، و ابهام هر مسیر جدیدی و چالش های آن برای ما استرس زا و ترسناک است و یادگیری زبان انگلیسی هم به همین دلیل، از دور سخت بنظر میرسد و البته تو ذهن اکثر ما یادگیری زبان انگلیسی دشوار است چون روش هایی که از یادگیری زبان انگلیسی در خاطر داریم روش های سخت، کسل کننده و غیر جذاب است. برای درک بهتر دشواری یادگیری زبان انگلیسی میتوانید به fluencycorp.com مراجعه کنید.

باید توجه داشته باشید یادگیری زبان انگلیسی یک مهارت است و تقویت هر مهارتی نیاز به تمرین و تکرار دارد. باید گام به گام حرکت کنید و بعد از یادگیری هر مرحله تمرین های متناسب با آن بخش را انجام دهید تا لذت یادگیری و پاسخ صحیح به سوالات را تجربه کنید.

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

چرا مکالمه زبان انگلیسی یکی از بخش های سخت یادگیری است؟

برای بررسی این موضوع باید در ابتدا توجه داشته باشیم که مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی از نظر ارتباطی به دو بخش کلی تقسیم میشوند؛ ورودی- خروجی

به بخش های خواندن (reading) و شنیداری(litening) ورودی میگویند و به بخش های نوشتن(writing) و مکالمه (speaking) خروجی میگویند. بخش خروجی معمولا برای افراد دشوارتر است و زیرا ذهن برای عده ای در هنگام صحبت کردن و برای عده ای در هنگام نوشتن قفل میشود و با وجود اینکه اطلاعات زیادی در ذهنشان وجود دارد از پس این کار بر نمیایند.

چیزی که در این بین باعث ایجاد این ترس و نگرانی میشود، ترس از اشتباه و شکست خوردن است. معمولا ما اگر در جمعی باشیم که همه به زبان انگلیسی صحبت میکنند و صحبت کردن به زبان انگلیسی برای ما دشوار باشد سعی میکنیم بیش از اینکه در آن جمع سخنگو باشیم، شنونده خوبی باشیم، در این صورت در حاشیه ی امنی خواهیم ماند! ولی نکته همین جاست…خجالت و ترس از شکست در مکالمه زبان اعتماد به نفس ما را کم میکند و علاوه بر اینکه استرس زا است باعث میشود مهارت مکالمه ما هم ضعیف بماند.

در نتیجه برای تقویت مکالمه اولین راه مفید، افزایش ورودی ها به زبان انگلیسی است، زیرا این کار باعث میشود ما به کلمات، اصطلاحات و لهجه های مختلف عادت کنیم و اعتماد به نفس ما در مکالمه زبان تقویت شود. در ادامه میتوانید چند روش تقویت مکالمه زبان انگلیسی را مطالعه کنید.

چرا مکالمه زبان انگلیسی یکی از بخش های سخت یادگیری است؟

6 روش برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

موسیقی و پادکست گوش بدهید و فیلم ببینید.
به زبان انگلیسی گوش کنید، فیلم ببینید و پادکست به زبان انگلیسی گوش کنید. این کار باعث میشود ذهن شما به کلمات انگلیسی و لهجه های مختلف عادت کند و مکالمه زبان انگلیسی برای شما راحت تر شود.

به انگلیسی فکر کنید.
اگر میخواهید به زبان انگلیسی مکالمه کنید ولی به زبان مادری خود فکر میکنید، یکی از سخت ترین کارهای موجود را انجام میدهید زیرا شما در هر مکالمه ابتدا یک مرحله ترجمه رو به مراحل برقراری ارتباط اضافه میکنید. سعی کنید برای مکالمه به زبان انگلیسی با واژه های همین زبان فکر کنید تا این مرحله سخت از مراحل برقراری ارتباط حذف شود.

بیش از حد لزوم به گرامر توجه نکنید.
سعی کنید به جای توجه بیش از اندازه به گرامر و ساختار صحیح جمله به کلمات و کاربرد آن دقت کنید و زمان خود را برای یادگیری واژه های هم معنی صرف کنید.

جمله یاد بگیرید و نه صرفا واژه.
یکی از اشتباهاتی که زبان آموزان انجام میدهند، توجه به واژه و معنی آن است، در صورتی که یادگیری واژه در یک جمله ی مشخص علاوه بر یادگیری کاربرد آن واژه، به نقویت مکالمه زبان انگلیسی شما هم کمک میکند و باعث میشود واژه در ذهن شما تثبیت شود.

اصطلاحات مکالمه را فرا بگیرید.
یکی از مهمترین عوامل در تقویت مکالمه یادگیری اصطلاحات است زیرا بعضی جملات هر چقدر که معنی واژه و گرامر بلد باشید نمیتوانید معنی صحیحی برای آن پیدا کنید و ذهن شما گیج میشود، از این رو یادگیری اصطلاحات به شما کمک میکند در کنار استفاده صحیح از واژگان منظور خود را مشخص و صحیح منتقل کنید.

مکالمات ساده و روز مره رو یاد بیگیرید.
یکی از مهم ترین موارد یادگیری مکالمات ساده و روزمره است زیرا علاوه بر اینکه شما در مسیر دست یادگیری مکالمه زبان انگلیسی قرار دارید، اعتماد به نفس شما را هم برای ادامه مکالمه تقویت میکند و ذهن شما راحت تر و بدون استرس به جمله بعدی فکر میکند.

همین الآن یادگیری را شروع کنید.

موسسه اساطیر زبان با توجه به اهمیت یادگیری مکالمه انگلیسی، پکیج جداگانه ای برای مکالمه تهیه کرده است.
در این پکیج، 23 جلسه مکالمه محاوره و دیالوگ های پرکاربرد برای مکالمه انگلیسی تدریس شده است و در ادامه 22 جلسه به اصطلاحات عامیانه و روزمره پرداخته ایم.

همچنین با توجه به اینکه هدف عده‌ای برای یادگیری مکالمه زبان ، دیدن فیلم و راحت تر متوجه شدن معنی اصطلاحات است، در این پکیج حدود 270 کلیپ آموزش اصطلاح با فیلم قرار داده شده است. در نهایت توجه داشته باشید با تهیه و دیدن آموزش های ویدئویی این پکیج مکالمه شما میتوانید مکالمه خود را تقویت کنید، روان صحبت کنید و سریال ها و فیلم ها رو بهتر متوجه میشوید.

اصطلاحات مهم مکالمه

فارسیEnglish
چیزی شایعA dime a dozen
دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن استBetter late than never
کنار آمدن با چیزی چون اجتناب ناپذیر استBite the bullet
موفق باشیدBreak a leg
متوقف کردن کار کردن روی چیزیCall it a day
بیش از حد انتقاد نکنCut somebody some slack
انجام کاری با کاستی به منظور ذخیره زمان یا پولCutting corners
آرام باشEasy does it
از کنترل خارج شدنGet out of hand

سریعتر مکالمه انگلیسی را آموزش ببینید.

اغلب افراد فکر میکنند تسلط بر یک زبان جدید زمان زیادی طول میکشد. البته این فکر درست است اگر شما از روش های صحیح یادگیری زبان انگلیسی استفاده نکنید!

شما با آگاهی از تکنیک های صحیح افزایش سرعت یادگیری زبان، به راحتی مدت زمان یادگیری مکالمه انگلیسی را کاهش میدهید. درواقع باید بدانید برای تسلط کامل بر یک زبان باید سالهای متعددی تمرین و تلاش کنید و دقیقا تکنیک های ساده افزایش یادگیری زبان به شما کمک میکنند تا مکالمه انگلیسی را با سرعت کمتری تقویت کنید.

چگونگی افزایش سرعت یادگیری زبان

وقتی شما بتوانید با استفاده از زبان انگلیسی، نیازهای ارتباطی خود را در جامعه بر طرف کنید میتوانید از تسلط در مکالمه زبان انگلیسی صحبت کنید. در این صورت شما توانایی لازم برای صحبت کردن در مورد؛ موارد عادی و روزمره را دارید. البته تسلط شما به سرعت مکالمه شما نیز بستگی دارد.

اگر شما میخواهید با افراد انگلیسی زبان مکالمه کنید و در مورد آداب و رسوم و فرهنگ آنها بیشتر بدانید تسلط بر مکالمه انگلیسی به شما کمک میکند.

احتمالا تا کنون با افرادی که توانایی صحبت به چند زبان را دارند برخورد کرده اید و شاید با خود فکر کردید این توانایی خیلی ویژه و برای شما غیر قابل دسترس به نظر میرسد ولی باید بدانید آنها افراد ویژه ای نیستند و شما نیز میتوانید با استفاده از اصولی که آنها به آن پایبند هستند یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنید و مهارت خود را در زبان انگلیسی تقویت کنید.

بر اساس تحقیقات انجام شده در افزایش سرعت یادگیری زبان قانون و اصولی وجود دارد که تنها با پایبند بودن به آنها در مدت زمان کوتاه تری به تسلط در مکالمه خواهید رسید. این اصول شامل:

۱- یادگیری زبان را به یک عادت روزانه تبدیل کنید!
۲- کلمات درست را از راه درست یاد بگیرید
۳- خود را در منابع رایگان غوطه ور کنید (در سطح مناسب)
۴- از روز اول صحبت کنید
۵- از سفر یادگیری زبان لذت ببرید

 

نکاتی در مورد چگونگی بهبود مهارت های مکالمه زبان

 
 

۱- دایره لغات خود را گسترش دهید

هر روز کلمات جدید یاد بگیرید!

جمع آوری کلمات جدید روز به روز راه خوبی برای گسترش دایره لغات شماست. تعهد به یک هدف مناسب: می تواند سه کلمه روزانه یا ده کلمه روزانه باشد. حتی اگر فقط زمانی برای یادگیری یک کلمه جدید در روز داشته باشید، باز هم ارزش امتحان کردن را دارد. با یادگیری یک کلمه در هر روز، پس از یک سال شما ۳۶۵ کلمه جدید انگلیسی را یاد خواهید گرفت. عدد را یادداشت کنید تا مرتباً به خود یادآوری کنید. اگر شریک یادگیری دارید، آن را با او در میان بگذارید تا بتواند پیشرفت شما را بررسی کند.

برخی از منابع خوب برای کلمات، اخبار، آهنگ ها و برنامه های تلویزیونی هستند، بسته به عادات روزانه شما. اگر عاشق گوش دادن به موسیقی هستید، به شعر آن دقت کنید و به کلماتی که نمی دانید توجه کنید. آهنگ ها اغلب حاوی واژگان، عبارات و عبارات مفید زیادی هستند، بنابراین برای یادگیری زبان انگلیسی عالی هستند.

یادگیری کلمات در متن به شما کمک می کند تا آنها را بسیار راحت تر به خاطر بسپارید و از سرعت رشد واژگان خود شگفت زده خواهید شد!

کلمات را به صورت عبارات و تکه یاد بگیرید

مهم است که کلمات را در گروه یاد بگیرید. به عنوان مثال، شما به نوشیدنی ها به عنوان یک لیوان شربت، یک فنجان چای، یک قوری قهوه و غیره اشاره می کنید. بهتر است آن عبارات را فقط از شربب، چای و غیره یاد بگیرید.

همچنین می توانید از یادگیری لغات مرتبط بهره مند شوید. ماه در طول یک ماه قمری دارای چهار مرحله است: هلال، گیبون، افزایش و کاهش. یادگیری هر چهار کلمه به طور همزمان کارآمدتر است.

۲- تلفظ خود را بهبود بخشید

ممکن است کلمات زیادی بدانید، اما اگر آنها را به درستی بیان نکنید، متوجه نخواهید شد. به نظر اتلاف وقت صرف به خاطر سپردن کلمات است، درست است؟

هنگام استفاده از دیکشنری های آنلاین، از نماد بلندگوی کوچک برای بررسی تلفظ هر کلمه ای که در مورد آن مطمئن نیستید استفاده کنید. وقتی برای چیزی چالش برانگیزتر آماده هستید، پیچاندن مکالمه زبان انگلیسی را امتحان کنید.

یادگیری با ویدیوهای معتبر

یادگیری با ویدیوهای معتبر کلیدی برای بهبود تلفظ شما است زیرا شما در حال گوش دادن به رسانه ای هستید که برای افراد بومی زبان تهیه شده است. شما حتی می توانید از یک اپلیکیشن آموزش زبان برای بهبود ببخشیدن تلفظ خود استفاده کنید.

اما پیدا کردن ویدیوها به تنهایی یا تلاش برای یادگیری فقط با یک ویدیو گاهی اوقات می تواند مشکل باشد. اگر برای یافتن ویدیوهای انگلیسی مرتبط با نمونه‌هایی از تلفظ معتبر به کمک نیاز دارید، برنامه یادگیری زبان انگلیسی با اساطیرزبان پر از محتوای واقعی و ابزارهای اضافی برای کمک به شما برای شروع است.

ویدیوهای موجود در برنامه هر کدام دارای زیرنویس های تعاملی هستند که به شما امکان می دهد به راحتی تعریف هر کلمه ای را که گفته می شود مشاهده کنید. برای تمرین تلفظ عالی است، به خصوص به این دلیل که هر کلمه ای که روی آن کلیک می کنید به طور خودکار به بانک کلمات شخصی شده اضافه می شود، با صدایی که می توانید بعداً به آن گوش دهید.

۳- جریان طبیعی زبان انگلیسی را بیاموزید

اینکه بتوانید تک تک کلمات را به درستی بگویید عالی است، اما راز روان صحبت کردن به زبان انگلیسی در جریان جملات نهفته است. در آموزش مکالمه و یا به طور کلی، هرگاه قطعه شعری می خوانید، آهنگی ملودیک گوش می دهید یا یک کمدی خنده دار تماشا می کنید، به موارد زیر توجه کنید:

ربط دادن: توجه داشته باشید که چگونه یک فرد بومی کلمات را به هم پیوند می‌دهند: اتصال دو صدا، ایجاد صدایی برای ناپدید شدن یا تغییر صدا برای جریان بهتر.

انقباضات انقباض ها شکل های کوتاه شده دو کلمه هستند. مثلا:

 • من + هستم = هستم
 • او + اراده = خواهد کرد
 • آنها + دارند = دارند
 • انجام + نکن = نکن

فشار: هجاهای تاکیدی در یک کلمه و کلمات تاکیدی در یک جمله وجود دارد.

ریتم: ریتم نتیجه کلی استرس، انقباضات و پیوند است. این فراز و نشیب، ویژگی موسیقیایی زبان انگلیسی است.

۴- ایجاد اعتماد به نفس انگلیسی صحبت کردن

یکی از بزرگترین موانع درآموزش مکالمه انگلیسی اعتماد به نفس است. مطمئناً این چیزی است که همه زبان‌آموزان با آن مشکل دارند و یکی از بهترین راه‌ها برای غلبه بر آن بیرون رفتن و تمرین کردن است.

بهترین راه برای انجام این کار این است که سعی کنید با غریبه ها انگلیسی صحبت کنید!

یادگیری زبان: اعتماد به نفس! این امکان وجود دارد که با ایجاد یک پایه قوی در زبان خود را از شر هر ترس انگلیسی صحبت کردن خلاص کنید. اکنون که پایه‌ای قوی دارید، می‌توانید از تکنیک‌هایی برای تقویت (بهبود) مهارت‌های مکالمه انگلیسی خود استفاده کنید.

۵- سایه گفتار

به طور خلاصه، این تکنیک در مورد تقلید است. شما به نحوه بیان یک سخنران بومی گوش می دهید و سعی می کنید آن را کپی کنید.

ویدیوی مورد علاقه خود را با زیرنویس انتخاب کنید. مطمئن شوید که این چیزی است که از تماشای آن لذت می برید زیرا…
بارها به آن گوش دهید. یک بار ویدیو را گوش کنید و زیرنویس ها را بخوانید تا به خوبی از محتوا و جریان کلی آن مطلع شوید. در حالی که دوباره آن را بازی می کنید، مرحله بعدی را کامل کنید.
جمله به جمله راوی را تقلید کنید. بازی. گوش کنید. مکث کنید. صحبت. ضبط (اختیاری). الگوی گفتار را به بهترین شکل ممکن کپی کنید.

با سایه کافی، به طور طبیعی به صدایی شبیه به زبان مادری نزدیک خواهید شد. فقط مطمئن شوید که ویدیوهایی را با همان نوع لهجه انگلیسی انتخاب کنید!

۶- صحبت با خود

با صدای بلند با خود انگلیسی صحبت کنید. این می تواند هر چیزی باشد از یک پیشنهاد مانند، “بریم یک لیوان آب بیاوریم؟” یا یک یادآوری، “من باید امروز یک بار لباس بشوییم.”

مکرر، یک کتاب بردارید و چند صفحه را با صدای بلند بخوانید. این تمرین ممکن است خواندن شما را کند کند، اما مهارت های گفتاری شما را سرعت می بخشد.
شما همچنین می توانید صدای خودتان را ضبط کنید، به ضبط گوش دهید و مراقب هرگونه تلفظ اشتباه باشید. اگر ممکن است، از یک زبان مادری بازخورد بخواهید.

۷- به زبان انگلیسی فکر کنید

اگر به جای فکر کردن به فارسی و بعد ترجمه به انگلیسی،  سعی کنید به انگلیسی فکر کنید، زمان کمتری برای تولید یا پاسخ دادن در روزمره مکالمه انگلیسی نیاز است. نیازی به ترجمه نیست!

یک راه خوب برای شروع دوباره فکر کردن این است که یک دفتر خاطرات داشته باشید که در آن افکار روزانه خود را به زبان انگلیسی بیان کنید. لزومی ندارد که کامل باشد، بلکه بیشتر درباره بیرون کشیدن افکار به زبان انگلیسی با تلاش کمتر و کمتر است.

۸- یک داستان را به زبان انگلیسی بازگو کنید

با بازگویی یک داستان، چالش را یک قدم جلوتر بردارید. شما خط افکار دیگران را با کلمات خودتان دنبال می کنید.

من با یک داستان آشنا از فرهنگ شما شروع می کنم. ترجمه شما نه تنها باید معنای کلمات، بلکه تمام ظرایف لفاظی و فرهنگی را بیان کند.

از طرف دیگر، می توانید کلمات مختلفی را برای بازگویی یک داستان ساده به زبان انگلیسی انتخاب کنید. از اصول اولیه شروع کنید، چیزی شبیه یک افسانه یا افسانه بخوانید. در هر صورت برای تقویت مهارت مکالمه انگلیسی شما مفید خواهد بود.

برای بهبود مهارت های مکالمه خود به طور مکرر تمرین کنید

تمرین باعث عالی شدن مهارت شما می‌شود، بنابراین انگلیسی را زیاد صحبت کنید. برخی از مردم فکر می کنند که به دلیل اینکه در ایالات متحده یا سایر کشورهای انگلیسی زبان زندگی نمی کنند، فرصت تمرین صحبت کردن را ندارند. آنها همچنین ممکن است دلسرد شوند زیرا انگلیسی در محل کار آنها استفاده نمی شود یا آنها زبان مادری نمی دانند.

این بهانه ها اعتبار دارد، اما اجازه ندهید که مانع یادگیری شما شوند. به لطف رشد جهانی شدن و فناوری، شما بیش از هر زمان دیگری شانس تمرین مکالمه انگلیسی را دارید. در زیر ایده های زیادی پیدا خواهید کرد.

۹- در رویدادهای سخنرانی عمومی شرکت کنید

دانشگاه‌های بزرگ، تئاترها و انجمن‌های فرهنگی رویدادهایی مانند مناظره‌های آزاد، خواندن کلمات گفتاری و گردهمایی‌های داستان سرایی بداهه ترتیب می‌دهند. اینها مکان هایی هستند که می توانید به آنجا بیایید و با افراد همفکر خود معاشرت کنید و به مکالمه ساده زبان انگلیسی بپردازید.

اکنون بسیاری از شهرها میزبان سخنرانی های TED یا TEDx هستند که می توانید برای شرکت در آن ثبت نام کنید و ایده های نوآورانه خود را به اشتراک بگذارید. صفحه رویدادهای دانشگاه محلی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا در دسترس است یا خیر. ممکن است یک تجربه اعصاب خردکن باشد، اما برای انگلیسی شما عالی خواهد بود!

۱۰- به کافه های زبان بروید

اگر صحبت کردن در جمع شما را می ترساند (و من می دانم که برای خیلی ها اینطور است)، می توانید کافه های مکالمه زبان را انتخاب کنید. آن کافه ها فضای دوستانه و آرامش بخشی را برای افرادی که می خواهند تمرین کنند و به تبادل زبان بپردازند ایجاد می کند.

می‌توانید کافه‌های زبان را از طریق دانشگاه‌های محلی یا گروه‌های Meetup موجود در شهرهایتان پیدا کنید.

۱۱- استفاده از برنامه ها

گزینه دیگر این است که از یک برنامه برای گفتگو با افراد بومی به صورت آنلاین و در راحتی در خانه خود استفاده کنید. برخی از برنامه های محبوب HelloTalk و Tandem هستند. در اصل، شما برای یک حساب کاربری ثبت نام می کنید، خود، زبان مادری و سرگرمی های خود را معرفی می کنید. این برنامه تعدادی منطبق را برای شما پیدا می کند افرادی که انگلیسی صحبت می کنند و می خواهند زبانی را که به خوبی می دانید تمرین کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند دکمه را فشار دهید و شروع به صحبت کنید.

شروع یک مکالمه و احوالپرسی کردن

یکی از ابتدایی ترین موضوعاتی که شما در مهارت مکالمه زبان انگلیسی به آن نیاز پیدا خواهید کرد، نحوه سلام و احوالپرسی کردن به زبان انگلیسی است چرا که شما برای شروع هر نوع مکالمه و بدون توجه به موقعیت و شرایط، نیاز به این مهارت و سلام کردن خواهید داشت.

ممکن است برای شما این سوال در ابتدا پیش آید که احوالپرسی کردن چیست و شامل چه رفتاری می شود؟ به زبان ساده می توان گفت، احوالپرسی کردن در هر زبانی به معنای رفتارهایی است که افراد در هنگام رو به رو شدن با یکدیگر انجام می دهند. احوالپرسی می تواند شامل سلام کردن، پرسیدن سوال هایی درباره حال افراد و روزی که گذرانده اند باشد.

اهمیت آشنایی با احوالپرسی کردن در زبان انگلیسی

سلام کردن اولین قدم هر فرد برای شروع یک تعامل و ارتباط است و اهمیت آن زمانی مشخص می شود که نحوه رفتار کردن شما و نوع صحبت کردن شما با فرد مقابل، مشخص کننده میزان تمایل شما به ادامه پیدا کردن ارتباط و حتی صمیمیت شما با آن فرد است.

شما باید به خوبی با نحوه رفتار کردن در شرایط مختلف آشنایی داشته باشید تا از پیش آمدن هر نوع سو تفاهی جلوگری کنید و بتوانید به راحتی از مهارت خود در ارتباط برقرار کردن استفاده کنید.

سلام و احوالپرسی کردن در زبان انگلیسی

هر فردی که در زندگی خود به سراغ یادگیری زبان انگلیسی می رود، پس از مدتی و یاد گرفتن برخی از مباحث پایه به مهارت مکالمه زبان انگلیسی نیاز پیدا می کند و باید با تمرین های مختلف و استفاده از این مهارت در موقعیت های مختلف، توانایی مکالمه کردن در خود را بهبود ببخشد.

می توان گفت سخت ترین بخش از یک مکالمه زبان انگلیسی، شروع کردن آن است چرا که به عوامل مختلفی وابسته است و حتی رفتار شما می تواند در ادامه پیدا کردن آن موثر باشد. در این قسمت به بررسی روش های مختلف برای احوالپرسی در زبان انگلیسی می پردازیم.

سلام کردن با لحن رسمی

سلام کردن با لحن رسمی

یکی از موقعیت هایی که شما در زندگی خود قطعا با آن مواجه خواهید شد، شرایط رسمی است که شما باید بتوانید بسیار مودبانه و رسمی ارتباط برقرار کنید. طبیعتا نحوه سلام و احوالپرسی کردن در موقعیت های رسمی بسیار متفاوت از زمان هایی است که شما دوستان خود را می بینید و می خواهید با لحنی دوستانه و صمیمانه با آن ها ارتباط برقرار کنید.

در این قسمت برخی از عباراتی که شما در شرایط رسمی می توانید در مکالمه زبان انگلیسی از آن ها استفاده کنید را بررسی خواهیم کرد.

Hello

سلام

Good morning

صبح بخیر

Good afternoon

عصر بخیر

Good evening

شب بخیر

Nice to meet you

از آشنایی با شما خوشبختم

It’s pleasure to meet you

آشنایی با شما افتخار من است.

سلام کردن با لحن صمیمانه و غیر رسمی

یکی از موقعیت هایی که در زندگی روزمره برای شما پیش خواهد آمد، دیدن دوستان و نزدیکان است که در این قسمت بررسی می کنیم که شما برای سلام کردن به افراد نزدیک می توانید از چه اصطلاحات و عبارت هایی استفاده کنید.

Hey

سلام

Hi

سلام

What’s up?

چه خبر؟

Nice to meet you

از آشنایی باهات خوشبختم

A pleasure to meet you

از دیدنت خوشحالم

Morning

صبح بخیر

Evening

عصر بخیر

احوالپرسی در شرایط مختلف

در این قسمت به بررسی مکالمه زبان انگلیسی در موقعیت های خاص و مختلف می پردازیم که ممکن در زندگی روزمره برای هر فردی پیش آید و شما می توانید از عبارات این قسمت برای برقراری ارتباط به زبان انگلیسی استفاده کنید.

وقتی مدتی است که فرد را ندیده اید

وقتی مدتی است که فرد را ندیده اید

یکی از موقعیت های خاص که در این قسمت به بررسی عبارات و کلمات مکالمه زبان انگلیسی در آن می پردازیم، هنگامی است که شما یکی از دوستان خود را برای مدتی ندیده اید و حال که آن را دیده اید می توانید برای ارتباط برقرار کردن و سلام و احوالپرسی کردن از عبارت های زیر استفاده کنید.

Long time no see

خیلی وقته ندیدمت

Hey! Good to see you again

سلام! خیلی خوبه که دوباره میبینمت

Happy to see you again

خوشحالم که دوباره میبینمت

Is that seriously you?

این واقعا خودتی؟

Hello stranger!

سلام غریبه!

This can’t be real

این نمیتونه واقعی باشه

G’day

روز بخیر

Hey man/ Hey dude

سلام رفیق

How’s you?

چطوری؟

How is it going?

 اوضاع چطوره؟

وقتی شخص را برای اولین بار ملاقات می کنید

وقتی شما شخصی را برای اولین بار ملاقات می کنید و تا به حال در زندگی خود با او ارتباطی نداشته اید، بهتر است در مکالمه زبان انگلیسی از لحن تقریبا رسمی استفاده کنید و به صورت مودبانه ابراز کنید که از دیدن آن فرد خوشحال هستید. شما برای این موقعیت در زندگی خود می توانید از عبارات زیر استفاده کنید.

Nice to meet you

خوشحالم که شما را می بینم

So nice to meet you

از دیدن شما خیلی خوشحالم

I have been looking forward to meeting you

مشتاق دیدار شما بودم

I have heard a lot about you

تعریف شما را زیاد شنیده ام

Seeing you is my pleasure

دیدن شما افتخار من است

It’s a pleasure to meet you

دیدن شما باعث افتخار من است.

یادگیری مکالمه انگلیسی با ویدئو آموزشی

در یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهارت های مهم و کاربردی یادگیری مکالمه است، اگر مراحل رشد و یادگیری یک کودک را در نظر بگیرید؛ بدون دانستن قوانین صحیح گرامر و فقط با استفاده و شنیدن جملات و کلمات میتواند شروع به صحبت کند و درک صحیحی از مکالمات بدست آورد.

اگر شما نیز در مسیر آموزش زبان انگلیسی قرار دارید، باید به این نکته توجه کنید که قبل از هر چیز نیازمند تقویت مهارت مکالمه انگلیسی هستید، زیرا در یادگیری گرامر و فهم صحیح مطالب و مکالمات به شما کمک میکند.

یکی از بهترین روش ها برای تقویت مکالمه انگلیسی، دیدن ویدئو های سرگرم کننده و البته آموزشی است. در این ویدئوها مکالمات روزمره و همچنین مهم آموزش داده میشود. نکته مهم در استفاده از این ویدئو های آموزشی ویژگی سرگرم کننده بودن است، شما در حال لذت بردن هستید، در عین حال گوش و ذهن شما زبان جدیدی را برای برقراری ارتباط با دیگران آموزش میبیند.

فکر کردن به انگلیسی چطور به مکالمه زبان انگلیسی کمک میکند؟

فکر کردن به انگلیسی چطور به مکالمه زبان انگلیسی کمک میکند؟
 

برای یادگیری زبان انگلیسی روش های مختلفی وجود دارد ما فکر کردن به انگلیسی، به شما کمک می کند تا مهارت های گفتاری خود را سریعتر بهبود بخشید. مثلا در ومواقعی که باید تصمیمی بگیرید، میتوانید جوانب موضوع را با فکر کردن به زبان انگلیسی بررسی کنید و به یادگیری زبان انگلیسی خود نیز کمک کنید.

در اینجا اهمیت تفکر به انگلیسی برای یادگیری مکالمه زبان را توضیح میدهیم، به علاوه هفت مرحله که دقیقا نحوه تفکر به زبان انگلیسی را توضیح می دهد را بیان میکنیم. هنگام گرفتن تصمیم های خود، به زبان مادری خود فکر نکنید، به زبان انگلیسی فکر کنید! تحقیقات نشان داده است که فکر کردن به مسائل به زبان خارجی تصمیمات شما را درست تر و منطقی تر می کند.

وقتی به زبان انگلیسی فکر می کنید، یادگیری جملات ساده انگلیسی برای مکالمه برای شما سریعتر اتفاق می افتد و راحت تر به آن صحبت می کنید. اگر در ذهن خود انگلیسی صحبت کنید، صحبت کردن و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی برای شما آسان تر خواهد شد.

اهمیت یادگیری روش های تفکر در مکالمه انگلیسی

بسته به سطح زبان خود، ممکن است بخواهید ابتدا به آنچه می خواهید به زبان مادری خود بگویید فکر کنید و سپس آن را به انگلیسی ترجمه کنید. اما با ذهنیت‌های انگلیسی، دیگر نیازی به ترجمه ندارید، که به شما کمک می‌کند بهتر صحبت کنید و منظور خود را منتقل کنید.

تفکر به زبان انگلیسی (با حذف مرحله ترجمه ) به شما در درک زبان انگلیسی کمک می کند. هنگامی که شما اطلاعات را جذب می کنید، به این معنی است که شما آن را به قدری کامل می شناسید که لازم نیست به آن فکر کنید.

 مکالمه نیاز به تمرین و تکرار دارد. وقتی شما به زبان انگلیسی فکر میکنید، دائما در حال استفاده از کلمات و جملات زبان انگلیسی هستید، ممکن است معنی بعضی از کلمات را ندانید و این باعث میشود بیشتر یادبگیرید.

درک زبان انگلیسی به این معنی است که شما مجبور نیستید هر بار که صحبت می کنید گرامر و تلفظ را حفظ کنید. به علاوه، فکر کردن به زبان انگلیسی یک راه عالی برای گسترش دایره لغات خود با کلماتی است که قبلاً یاد گرفته اید. دانستن بسیاری از کلمات مهم است، اما دانستن کلماتی که هر روز استفاده خواهید کرد بسیار مهم است.

هفت گام اساسی وجود دارد که می توانید برای یادگیری تفکر به زبان انگلیسی و توقف ترجمه کلمات قبل از صحبت انجام دهید.

۷ راه: روش های تفکر به زبان انگلیسی را بیاموزید

۱) به هر چیزی که در اطرافتان است برچسب بزنید

۲) جملات ساده بسازید

۳) شما در حال صحبت هستید

۴) تنظیمات دستگاه یا برنامه را به انگلیسی تغییر دهید.

۵) در مورد وضعیت به زبان انگلیسی فکر کنید

۶) فعالیت های یادگیری زبان خود را پیگیری کنید

جملات پرکاربرد روزمره در مکالمه ساده زبان انگلیسی

جملات پرکاربرد روزمره در مکالمه زبان انگلیسی

در ادامه به بررسی جملات پرکاربرد برای استفاده روزمره شما در مکالمه و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی می پردازیم:

Hi, Hello

سلام

How are you? How is everything?

حال شما چطور است؟

Good morning

صبح بخیر

Good Afternoon, Good evening

بعد از ظهر/عصر بخیر

Good night

شب بخیر

Nice to meet you

از آشنایی با شما خوشبختم

Thanks, Thank you

متشکرم

Your welcome

خواهش می کنم

Take care

مراقب خودت باش

Me too

من هم همینطور

You too

تو/شما هم همینطور

I’m sorry

من متاسفم

What do you think?

شما چی فکر می کنید؟

How does that sound?

چطور به نظر می آید؟

That sounds great

عالی به نظر می آید

Never mind

مهم نیست

I don’t understand

من متوجه نمی شوم

Do you know her/him?

آیا او را میشناسی؟

What’s up?

چه خبر؟

Stay in touch

در دسترس باش

See you later

بعدا میبینمت

Let me see

بگذار فکر کنم

Let me think for a moment

اجازه بده یک لحظه فکر کنم

I couldn’t agree more

کاملا موافقم

I think you’re mistaken

به نظرم اشتباه می کنید

Hold on for a moment

یک لحظه صبر کنید

جملات روزمره درباره اطلاعات شخصی

جملات روزمره درباره اطلاعات شخصی

در این قسمت به بررسی جملات پرکاربرد و ساده در یادگیری جملات ساده انگلیسی برا مکالمه درباره اطلاعات شخصی می پردازیم:

What is your name?

اسم شما/تو چیست؟

My name is Loren.

اسم من لورن است.

What is your last name?

فامیل شما/تو چیست؟

My last name is Hardy.

فامیل من هاردی است.

Where are you from?

اهل کجا هستید؟

I am from Iran.

من اهل ایران هستم.

Where do you live?

کجا زندگی می کنید؟

I live in Gorgan.

من در گرگان زندگی می کنم.

How old are you?

شما چند ساله هستید؟

I am 20 years old.

من 20 ساله هستم.

What is your job?/ What do you do for living?

شغل شما چیست؟

I am a teacher.

من معلم هستم.

صفات پرکاربرد در یادگیری مکالمه انگلیسی

صفات پرکاربرد در یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

Translate to persianAdjective
خوبGood
بدBad
پیرOld
جوانYoung
بزرگBig/Large
کوچکLittle/small
بلندLong
مهمImportant
واقعیReal
بهترینBest
بدترینWorst
درست/راستRight
کم/پایینLow
زودEarly
دیرLate
سختHard
آسانEasy
قویStrong
ضعیفWeak
همه/تمامWhole
آزاد/رایگانFree
درست/حقیقیTrue
کاملFull
ویژه/خاصSpecial
تمیز/واضحClear
اخیرRecent
معینCertain
سختDifficult
در دسترسAvailable
اشتباهWrong
مشابهSimilar
سادهSimple
اصلیMain
خوبNice
عظیمHuge
محبوبPopular

عبارات مذاکره در زبان انگلیسی

عبارات مذاکره در مکالمه زبان انگلیسی

یکی از روش های تقویت مکالمه زبان، یادگیری و استفاده از عبارات مرتبط با هر موقعیت در زندگی روزمره و یا کاری است. در این قسمت به بررسی عباراتی برای مذاکره در زبان انگلیسی می پردازیم.

عبارات کوتاه

یادگیری عبارات کوتاه در هر موضوع، می تواند یکی از روش های آسان برای تقویت مکالمه انگلیسی در افراد باشد. در این قسمت به کمک مثال، این عبارات را بررسی خواهیم کرد.

Broke

به معنای پول نداشتن

I should borrow some money, cause I’m broke.

باید پول قرض بگیرم چون پول ندارم.

Cut it out

به معنای دست برداشتن از انجام کاری

This is really annoying, cut it out.

این واقعا آزار دهنده ست، بس کن.

In ages

به معنای برای مدت طولانی

I haven’t seen my friend in ages

سال هاست که دوستم را ندیده ام.

Hit the hay

به معنای به تخت خواب رفتن

It’s 12 o’clock, it’s time to hit the hay.

ساعت 12 است، وقتش است که به تخت خواب بروم.

In the black

به معنای سودآور بودن

My business is improving. We’ve been in the black all year.

کسب و کار من در حال رونق است. تمام سال در سود بوده ایم.

In the red

به معنای بی سود بودن و از دست دادن پول

My company has been in the red for the past three months.

شرکت من در سه ماه گذشته در وضعیت قرمز بوده است.

One in a while

به معنای گاهی اوقات، هر از گاهی

I only go to the cinema once in a while.

من فقط هر از گاهی به سینما میروم.

Sleep on it

به معنای فکر کردن قبل از تصمیم گیری

I should sleep on it before I make my decision.

باید قبل از تصمیم گرفتن، بهش فکر کنم.

Take it easy

به معنای سخت نگرفتن

It’ll be all right, take it easy.

اوکی میشه، سخت نگیر.

عبارات پرکاربرد

در این قسمت برای تقویت مکالمه انگلیسی، به بررسی برخی از عبارات پرکاربرد می پردازیم.

As easy as pie/Piece of cake

به معنای آسان بودن

The exam was a piece of cake.

امتحان آسان بود.

Be sick and Tired of

به معنای تنفر و یا اینکه فرد نمی تواند آن موضوع را تحمل کند.

I’m just so sick and tired of working everyday.

من از هر روز کار کردن خسته ام.

Bend over backward

به معنای خیلی زیاد تلاش کردن

He bent over backward to finish his project.

او خیلی تلاش کرد تا پروژه اش را تمام کند.

Give someone a hand

به معنای به کسی کمک کردن

I want to clean the room, can you give me a hand?

من می خواهم اتاق را تمیز کنم، می توانی به من کمک کنی؟

Change one’s mind

به معنای تغییر کردن نظر

I wanted to see my friends last night but I changed my mind so I canceled the plan.

من می خواستم دیشب دوستانم را ببینم، اما نظرم عوض شد پس برنامه را کنسل کردم.

عباراتی که دانستن و استفاده از آن ها مفید است

عباراتی که دانستن آن ها برای مکالمه زبان انگلیسی مفید است

در این قسمت به بررسی عباراتی می پردازیم که ممکن است کاربرد کمتری داشته باشد و مانند دیگر اصطلاحات در روزمره کاربرد نداشته باشد ولی دانستن آن ها می تواند تاثیر بسیار مثبتی در سطح مکالمه شما داشته باشد.

1- Bite off more than one can chew

در معنای لغوی، این عبارت به معنای گاز زدن بیشتر از حدی است که فرد بتواند بجود. اما این عبارت با مفهوم “پذیرفتن مسئولیتی سنگین تر از حدی که فرد بتواند مدیریت کند” استفاده می شود.

If I took on 15 new projects this month, I could say: I’ve bitten off more than I can chew.

اگر من 15 پروژه برای این ماه قبول می کردم، می توانستم بگم: بیشتر از آنکه بتوانم مسئولیت برعهده گرفته ام.

2- Drop someone a line

این عبارت به معنای ارسال نامه و ارسال ایمیل برای کسی است. در ادامه با یک مثال عبارت را بررسی می کنیم.

If you want to join my math club, drop me a line.

اگر می خواهی به کلوپ ریاضی من بپیوندی، برای من ایمیل بفرست.

3- Figure something out

این عبارت در مکالمه ساده زبان انگلیسی به معنای پیدا کردن راه حل برای مشکل یا فهمیدن یک مسئله است که در ادامه برای شما مثالی آماده کرده ایم.

I am going to figure out this physics question.

من این سوال فیزیک را حل خواهم کرد.

He’s going to figure out that you lied to him.

او قرار است متوجه شود که به او دروغ گفتی.

4- Fill in for someone

این اصطلاح در زمانی به کار می رود که یک نفر، کار فردی دیگر را به جای او انجام دهد. برای مثال:

I’m not her regular secretary, I am just filling in.

من منشی همیشگی او نیستم، من فقط جایگزینم.

5- In the nick of time

این عبارت در مکالمات به معنای در آخرین لحظه ممکن است.

They arrived just in the nick of time.

آن ها در آخرین لحظه ممکن رسیدند.

6- Keep one’s chin up

در مکالمه ساده زبان انگلیسی از این عبارت در مفهوم شجاع ماندن و به تلاش ادامه دادن استفاده می کنند، در ادامه با مثال این عبارت را بررسی می کنیم.

He’s still keeping his chin up despite all of his problems.

او همچنان به راهش ادامه می دهد، صرف نظر از تمام مشکلاتی که دارد.

7- Know something like the back of your hand

این عبارت در ترجمه لغوی به معنای شناختن چیزی مانند کف دست و مفهوم آن “شناختن چیزی خیلی خوب و دقیق” است.

If you get lost, just ask me for directions. I know this town like the back of my hand.

اگر گم شدی، مسیر را از من بپرس. من مثل کف دستم این شهر را می شناسم.

8- To get the ball rolling

این عبارت در مکالمه انگلیسی به معنای شروع کردن چیزی بزرگ است. برای مثال:

We need to get this project started as soon as possible. I’m hoping you will help me get the ball rolling.

ما باید این پروژه را در اسرع وقت شروع کنیم. امیدوارم به کمک کنی تا بتوانم آن را شروع کنم.

آداب معاشرت در فرهنگ انگلیسی

آداب معاشرت در فرهنگ انگلیسی

یکی از نکات مهم در کنار مکالمه ساده زبان انگلیسی، رفتار مودبانه در جامعه انگلیسی زبان است. اطلاع داشتن از آداب معاشرت در فرهنگ انگلیسی به شما کمک می کند تا بتوانید رفتار مناسب تری در جامعه، محیط کاری و یا تحصیلی خود داشته باشید. در ادامه به بررسی برخی از رایج ترین آداب معاشرت در کشورهای انگلیسی زبان می پردازیم.

عذرخواهی کردن

یکی از نکات مهم در کنار یادگیری زبان انگلیسی، عذرخواهی کردن است. در فرهنگ انگلیسی، مردم تمایل به عذرخواهی بیش از حد دارند و ممکن است در موقعیت های بسیاری در روزمره از شما عذرخواهی کنند.

برای مثال اگر کسی به فردی انگلیسی زبان برخورد کند و یا قهوه او را بریزد، اینکه فرد قربانی از فرد مقصر عذرخواهی کند امری طبیعی است. در انگلستان مردم ترجیح می دهند از صمیم قلب عذرخواهی کنند و یا دریافت کنند، مهم این است که عذرخواهی باید واقعی باشد و فرد واقعا متاسف باشد.

اگر کسی از شما عذرخواهی کند، پذیرش آن لطف محسوب می شود و شما می توانید به کمک جملاتی که در مکالمه ساده زبان انگلیسی یاد گرفته اید، مانند it’s ok و یا Don’t worry و در شرایط جدی تر I forgive you استفاده کنید و مودب به نظر برسید.

قرار گرفتن در صف

در انگلستان پیدا کردن صف های منظم در مکان های شلوغ که تعداد افراد زیادی در آن جا هستند امری طبیعی است. در فرهنگ انگلیسی ادب حکم می کند که در انتهای صف بایستید و مردم به ترتیب خدمات را دریافت کنند.

اگر مردم ببینند که فردی در صف، نفر مقابل خود را هل می دهد او را بسیار بی ادب در نظر میگیرند و شما برای رعایت ادب درصورتی که از صف اطمینان ندارید، می توانید بپرسید و سپس وارد صف شوید. اتفاق جالبی که شما ممکن است در انگلستان با آن مواجه شوید، شکایت یک نفر از نفر قبل یا بعد از خود در صف است.

تشکر و درخواست های مودبانه

برای بسیاری از افراد خارج از انگلستان، تشکر کردن و استفاده از کلمه “لطفا” مردم عجیب است اما این رفتار شما را مودب و خوش اخلاق نشان می دهد.

نکته جالبی که درباره تشکر کردن وجود دارد این است که ممکن است در رستوران و یا مغازه، صاحب آن جا برای خرید شما و دریافت خدمات از شما تشکر کند و دانستن این نکته در کنار مکالمه انگلیسی به شما کمک می کند تا راحت تر با فرهنگ و رفتار مردم انگلیسی زبان ارتباط برقرار کنید و بتوانید راحت تر زندگی کنید و با مردم ارتباط بهتری برقرار کنید.

به خاطر سپردن تشکر کردن و استفاده از کلمه لطفا برای درخواست کردن از افراد بسیار مهم است و درصورتی که شما فراموش کنید از این دو عبارت استفاده کنید، ممکن است اخطار هایی با عنوان “به Q و P خود توجه کنید” دریافت کنید. این عبارت یک نوع یادآوری برای افراد است که تشکر کردن و لطفا را در ارتباطات خود فراموش نکنند و با ادب و احترام بیشتری با یکدیگر برخورد کنند.

لمسی بودن

یکی از نکات جالب درباره کشور انگلستان این است که مردمان این کشور لمسی نیستند و به همین دلیل، برخی از مردم و فرهنگ ها آن را کاملا بی احساس می دانند. برخی دیگر از مردم آن ها مردمانی می دانند که احساسات دارند ولی در پنهان کردن این احساسات بسیار خوب هستند.

ممکن است در برخی از کشورهای اروپایی شما برای احوالپرسی با یک غریبه، توسط او در آغوش گرفته شوید و شما را ببوسد اما دریافت این رفتار از مردم انگلستان کاملا غیرممکن است. فرهنگ دست دادن بیشتر در بین زنان انگلیسی رایج است و بین مردان معمولا هیچ تماسی وجود ندارد.

صحبت درباره پول

صحبت درباره پول

برخلاف بسیاری از کشورها، صحبت درباره درآمد و هرنوع هزینه ای یک تابو است و درحقیقت صحبت درباره پول برای آن ها خجالت آور و حتی بی ادبانه است. اگر شما در انگلستان درحال صحبت با فرد جدیدی هستید، بهتر است از پول و ثروت صحبت کنید مگر اینکه فرد مقابل شما خودش این موضوع را برای صحبت شروع کند.

اگر شما می خواهید مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، باید بدانید که صحبت کردن درباره پول و ثروت ممکن است به عنوان فخر فروشی برداشت شود مخصوصا درصورتی که این صحبت باعث مشخص شدن تفاوت وضعیت مالی شما و شخص دیگری شود.

رفتار جوانمردانه

یکی از ویژگی هایی که در مردم کشور انگلستان دیده می شود، جوانمردی است و در حال حاضر هنوز به عنوان یک رفتار تحسین برانگیز شناخته می شود اما این رفتار می تواند برای زنان مستقل مدرن پذیرفته شده نباشد. برخی از رفتارهای جوانمردی مدرن در فرهنگ انگلیسی عبارتند از:

 • پیشنهاد دادن صندلی به بانوانی که صندلی برای نشستن در قطار ندارند
 • باز کردن درب برای یک خانم
 • پیشنهاد برای حمل کیف سنگین درصورتی که خانم با حمل آن مشکل دارد
 • پیشنهاد کت درصورتی که یک خانم سردش است

احترام به شخصیت های مرجع

وقتی یک فرد با مقامی بالاتر مانند معلم از شما بخواهد که کاری را انجام دهید، شما باید به او احترام بگذارید و آن کار را انجام دهید. در فرهنگ انگلیسی بی احترامی به افراد مسئول بسیار بی ادبانه است.

یکی از نکات مهم درباره برقراری ارتباط با مردم انگلستان این است که آن ها انتظار تماس چشمی از شما دارند، حتی در زمانی که آن ها به شما اخطار می دهند و یا شما را بازخواست می کنند. عدم برقراری تماس چشمی در موقعیت های بازخواست شدن و اخطار گرفتن در برخی از کشورها محترمانه تلقی می شود اما در انگلستان این رفتار بی ادبانه و نافرمانی محسوب می شود.

کمک در خانه و مدرسه

برای زندگی و تحصیل در مدرسه و یا پانسیون وظایف و کارهایی وجود دارد که مودبانه و مفید است اگر تمام افراد به یک اندازه کار کنند و در حقیقت در تقسیم بندی کارها تعادل برقرار باشد. حتی درصورتی که به کمک شما نیازی نیست، بهتر است شما پیشنهاد کمک بدهید و داوطلب باشید تا کار ها را انجام دهید و یا حداقل به دیگر افراد در مدرسه یا پانسیون کمک کنید.

دست دادن

دست دادن

اینکه شما بتوانید محکم و خوب با افراد دست بدهید، در فرهنگ انگلیسی یک رفتار مناسب برای احوالپرسی با افراد در موقعیت های کاری و اجتماعی است. در حقیقت ممکن است افراد بر اساس نحوه دست دادن، شما را تحلیل و بررسی کنند بنابراین این موضوع بسیار قابل اهمیت است که شما عمل دست دادن را درست انجام دهید.

یکی از نمونه های تحلیل های مردم بر اساس دست دادن، زمانی است که شما به آرامی و ضعیف دست می دهید. در این شرایط مردم ممکن است فکر کنند که شما به ارتباط با آن ها مشتاق نیستید و حتی اعتماد به نفس پایینی دارید.

در ادامه به بررسی چند نمونه از رفتار که به شما کمک می کند تا بتوانید بهتر به مردم دست بدهید را بررسی خواهیم کرد، درصورتی که شما موارد زیر را رعایت کنید می توانید ارتباط مناسبی برقرار کنید و به مردم حس خوبی بدهید.

 • دست فرد مقابلتان را محکم در دست خود بگیرید
 • فشار مناسبی وارد کنید، نه آنقدر زیاد که دست آن ها درد بگیرد و نه آنقدر کم که دست آن ها رها باشد
 • قبل از دست دادن چک کنید که دست شما عرق نکرده باشید و آن را تمیز کنید و سپس دست بدهید
 • قبل از رها کردن دست فرد مقابل، دو الی سه بار دست او را تکان بدهید
 • لبخند و تماس چشمی را فراموش نکنید

خاموش کردن موبایل

یکی از ابزارآلاتی که در دنیای امروزه کاربرد بسیاری دارد، فناوری و وسایل هوشمند مانند موبایل و حتی ساعت های هوشمند است. در این راستا یکی از رفتارهای مودبانه که به شما کمک می کند بتوانید مکالمه زبان انگلیسی بهتری را با فرد مقابل خود تجربه کنید این است که در حین صحبت کردن از گوشی موبایل خود استفاده نکنید و آن را زمین بگذارید.

برای مثال شما حتی باید در هنگام غذا خوردن، سر میز غذا و حتی گفت گوی دوستانه نیز وسیله هوشمند خود را کنار بگذارید و از آن استفاده نکنید تا مودب به نظر برسید و بتوانید  احساس بدی به طرف مقابل خود ندهید.

صدا زدن با اسم کوچک

یکی از رفتارهایی که از گذشته تا به امروز در انگلستان تغییر کرده، نحوه صدا زدن افراد است چرا که در گذشته مردم افراد را به کمک فامیل صدا می کردند اما امروزه مردم انگلستان حتی پزشک خود را نیز با اسم کوچک صدا میزنند و این فرهنگ روز به روز درحال رواج پیدا کردن است.

در شرایط خاصی مانند صحبت کردن با برخی از افراد مقام دار یا افرادی که مسن هستند و ذهن آن ها به رفتارهای گذشته عادت دارد، شما بهتر است رسمی صحبت کردن را انتخاب کنید و از صدا کردن اسم کوچک آن ها خودداری کنید چراکه این رفتار برای مردم قدیمی ممکن است بیش از حد صمیمی بودن تلقی شود و به نظر آن ها رفتار مناسبی نباشد.

ادامه مطلب
زبان آموزان درباره اساطیر چه میگویند؟

زبان آموزان
درباره یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با اساطیر چه می‌گویند؟

سوالات متداول

زبان انگلیسی زبانی بین المللی است و با توجه به گستردگی ارتباطات در جهان امروز، یادگیری مکالمه زبان انگلیسی اهمیت ویژه ای پیدا می کند. در صورتی که شما به مکالمه تسلط داشته باشید می توانید موقعیت های رشد خود را در تمام زمینه ها گسترش دهید.

شما با وجود اینکه در ذهن خود اطلاعات زیادی دارید اما در حین صحبت کردن ممکن است قفل کنید. این ترس و نگرانی از اشتباه کردن و شکست خوردن مهارت شما در مکالمه زبان انگلیسی را نیز ضعیف می کند.

1- به انگلیسی فکر کردن
2- استفاده از موسیقی، پادکست و فیلم
3- توجه نکردن بیش از اندازه به گرامز
4- یادگیری جملات به جای فقط کلمات
5- یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی
6- یادگیری مکالمات ساده و روزمره

شما می توانید به اشیا و وسایل اطراف خود برچسب بزنید، تنظیمات دستگاه یا برنامه های خود را به انگلیسی تغییر دهید و در آخر در مورد وضعیت و اتفاقات روزمره خود به انگلیسی فکر کنید.

1- گسترش دادن دایره لغات
2- بهبود تلفظ کلمات و عبارات
3- استفاده از جریان طبیعی در زبان انگلیسی مانند ربط دادن عبارات
4- ایجاد اعتماد به نفس انگلیسی صحبت کردن
5- سایه گفتار به کمک تقلید از افراد بومی در صحبت کردن
6- صحبت کردن با خود را فراموش نکنید
7- فکر کردن به زبان انگلیسی
8- بازگو کردن داستان ها به زبان انگیسی
9- شرکت در رویداد های سخنرانی به زبان انگلیسی
10- استفاده از برنامه های گفت و گو و کافه های زبان

نکته مهم برای یادگیری یک زبان این است که شما تمام مهارت ها را یاد بگیرید، یادگیری واژگان می تواند در چهار مهارت به شما کمک کند اما هنگامی که شما واژگان زیادی را بلد باشید، علاوه بر افزایش اعتماد به نفس برای ارتباط برقرار کردن می توانید درباره موضوعات بیشتر و متفاوت تری صحبت کنید.

در صورتی که می خواهید زبانی را به روش خودآموز فرا بگیرید، باید توجه کنید که در این روش تمرینی برای صحبت کردن وجود ندارد و شما باید به دنبال روش هایی برای تقویت این مهارت باشید. برای مثال شما در روش خودآموز متوجه اشتباهات خود در تلفظ کلمات نمی شوید و این موارد ممکن است تا حدودی تاثیر منفی در مهارت مکالمه شما داشته باشد.

بدیهی است که شما برای ارتباط برقرار کردن و صحبت کردن به کلمات نیاز دارد و هرچه دایره لغات شما گسترده تر باشد، مکالمه برای شما آسان تر خواهد بود. جعبه لایتنر سیستمی برای یادگیری کلمات و یادآوری آن ها برای جلوگیری از فراموشی است که استفاده از آن می تواند در مهارت مکالمه شما نیز تاثیر مثبت داشته باشد.

یکی از راه های ابتدایی برای بهبود مهارت مکالمه، یاد گیری و استفاده از عبارات ساده و پرکاربرد در موضوع مورد نیاز شما است. برای مثال می توانید در ابتدا جملات پر کاربرد و روزمره را یاد بگیرید و در مکالمات روزمره از آن ها استفاده کنید.

 • ابزار احساسات و نظرات
 • غذا ها
 • اهداف
 • تفریحات
 • تعطیلات
 • شغل های مختلف
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن

دریافت مشاوره رایگان

برای اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره و مشاهده نمونه تدریس های پکیج خوداموز رویال، عدد یک را به تلگرام زیر ارسال کنید.