0 تا 100 آموزش آیلتس

آزمون و آموزش آیلتس برای چه کسانی مناسب است؟

افراد در زندگی اهداف مختلفی دارند، و هر فرد برای هدف شخصی خود تلاش میکند و شرایط لازم برای رسیدن به هدف خود را مهیا می کند. قبولی در آزمون آیلتس هم برای عده‌ای فراهم کردن شرایط رسیدن به هدفشان میباشد.

احتمالا اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از ایران، یا قصد مهاجرت و مشغول به کار شدن در کشورهای دیگر را دارید اسم آزمون آیلتس به گوشتان خورده است. برای رسیدن به هر کدام از این هدف ها یکی از شرایط مهم قبولی در آزمون آیلتس است زیرا شما برای اینکه در هر جامعه‌ای بتوانید به راحتی زندگی کنید و نیازهای خود را برطرف کنید باید با افراد آن ارتباط برقرار کنید و لازمه ارتباط برقرار کردن داشتن زبانی مشترک است.

آموزش آیلتس

چرا آزمون آیلتس؟

هر کدام از حروف واژه IELTS در واقع مخفف International English Language Testing System‌ است و آیلتس یک آزمون بین المللی برای سنجش مهارت زبان انگلیسی افراد است. اعتبار این آزمون و اهمیت داشتن مدرک آزمون آیلتس برای کار و تحصیل، باعث میشود شهرت زیادی در بین افراد داشته باشد.

اگر قبولی در آزمون آیلتس به شما کمک میکند به هدفتون نزدیکتر بشید، ما در کنار شما خواهیم بود تا به راحتی مهارت زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

چرا آزمون آیلتس

آزمون آیلتس چگونه برگزار می‌شود و نمره دهی به چه صورت است؟

همانطور که گفته شد مشخص کردن هدف از آموزش آیلتس و قبولی در آزمون آیلتس اولین گام است زیرا با مشخص شدن هدف خود نوع آزمون آیلتس هم متفاوت میشود. به طور کلی دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد؛ آزمون آیلتس جنرال و آزمون آیلتس آکادمیک که در ادامه تفاوت این دو نوع را بیان میکینم.

در آزمون آیلتس چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی شما که شامل نوشتن (writing)، خواندن (reading)، شنیداری (litening) و مکالمه (speaking) است مورد ارزیابی قرار میگیرد. تفاوت آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال در دو بخش نوشتن (writing) و خواندن (reading) است.

آمادگی برای آزمون آیلتس با اساطیر

تفاوت آموزش آیلتس آنلاین و پکیج آموزشی آیلتس آفلاین

معمولا افراد به دلیل مشغله کاری فرصت کمتری برای شرکت در کلاس های زبان حضوری دارند و کلاس های آنلاین و یا پکیج های خود آموز را جایگزین مناسبی برای تقویت مهارت زبان انگلیسی میدانند.

مزیت کلاس آنلاین نسبت به کلاس حضوری، کم شدن زمان رفت و آمد و صرفه جویی در وقت است و شما باید در ساعت معین در کلاس آنلاین شرکت کنید و آموزش های لازم را دریافت کنید اما مزیت آموزش های خودآموز در این است که شما در هر ساعت که ترجیح میدهید میتوانید آموزش ها را دریافت کرده و تعداد جلسات آموزش را خودتان انتخاب کنید و به طور کلی انعطاف بیشتری در زمان و مکان برگزاری کلاس آموزشی دارید و علاوه بر این مشکل قطعی اینترنت را نخواهید داشت.

Writing

در آزمون آکادمیک در بخش رایتینگ باید دو تا متن بنویسید اولی توصیف 10 کلمه‌ای یک جدول یا نمودار است و دومی متنی 20 کلمه ای بیان نظر موافق و مخالف به همراه استدلال در مورد موضوعی است. در آزمون آیلتس جنرال متن اول باید 150 کلمه باشد و موضوع آن شرح یک مشکل توسط شماست و متن دوم باید متنی 250 کلمه ای باشد و در مورد موضوعی نظرموافق یا مخالف خود را مطرح کنید. مدت زمان این آزمون 60 دقیقه است و برای گرفتن نمره کامل در هر بخش باید زمان مناسبی به هر کدام اختصاص دهید، اگر تعداد کلمات نوشته شده توسط شما کمتر باشد نمره کامل را از دست خواهید داد

Reading

در بخش خواندن (ریدینگ) باید در مدت زمان 60 دقیقه به 40 سوال پاسخ دهید. در ابتدا 3 متن در اختیار شما قرار خواهد گرفت و با خواندن این متون به سوال ها پاسخ میدهید. تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک در این بخش مربوط به محتوای متون است در آزمون آیلتس آکادمیک طبیعتا محتوا بیشتر جنبه علمی خواهد داشت و در آزمون آیلتس جنرال اینگونه نیست

Listening

در بخش شنیداری (لسنینگ) ابتدا باید سوال های خواسته شده رو مرور کنید و بعد به فایل صوتی که برای شما پخش میشود گوش دهید و توجه داشته باشید تنها یک مرتبه فایل صوتی پخش خواهد شد و شما در زمان 40 دقیقه ای باید به 40 سوال پاسخ دهید

Speaking

بخش مکالمه (اسپیکینگ) که حدود 20 دقیقه است و سه بخش دارد، ابتدا به سوالاتی که از شما میپرسند و در مورد مسائل شخصی شماست پاسخ می دهید و در ادامه باید در مورد موضوعی که مطرح میشود یک دقیقه فکر کنید و نظر خود را روی کاغذی بنویسید و در بخش آخر در مورد آن صحبت کنید

نمره دهی

مجموع نمره آزمون آیلتس بین 0 تا 9 است و شما با قبولی در هر بخش که بالا توضیح داده شد قسمتی از نمره را کسب میکنید و نمره قبولی در این آزمون از نمره 6 به بالا میباشد

نگرانی شما در خصوص کلاس آموزشی آفلاین

بیشتر افراد با اینکه ترجیح میدهند ساعت و روز برگزاری کلاس های آموزش آیلتس را خودشان انتخاب کنند، اما نگران موضوع مهمی هستند و این است که با تهیه ی پکیج آیلتس خودآموز، برای رفع اشکال استاد و مرجع قابل دسترسی نخواهند داشت و از این رو نگران هستند که آموزش به طور کامل اتفاق نیوفتد.

البته این نگرانی کاملا صحیح است و ما به شما حق میدهیم و از همین رو برای تمام زبان آموزانی که با تهیه و خرید پکیج آموزشی آیلتس از  اساطیرزبان اقدام به یادگیری زبان انگلیسی میکنند به صورت رایگان پشتیبانی آموزشی فعال میشود و در این صورت میتوانید بدون نگرانی در هر کجای مسیر یادگیری متون آیلتس که به مشکل برخوردید با پشتیبان در ارتباط باشید و در اولین فرصت پشتیبانی لازم را دریافت کنید.

آموزش آیلتس: خودآموز

ماک آزمون شبیه ساز آیلتس: Mock IELTS

آزمون ماک آیلتس، آزمونی شبیه آزمون آیلتس است و با این هدف طراحی شده است که فضایی مشابه آزمون آیلتس ایجاد شود تا متقاضیان آزمون آیلتس قبل از شرکت در آزمون اصلی بتوانند مهارت های خود را مورد ارزیابی قرار دهند.

آزمون ماک آیلتس دقیقا مشابه آزمون آیلتس است و این به این معنا است که زمانبندی و ساختار آزمون ماک آیلتس دقیقا مشابه آزمون آیلتس است. در نتیجه شرکت کردن درآزمون ماک آیلتس به شما این امکان را میدهد تا نقاط قوت و ضعف خود را بررسی کنید و با تقویت نقاط ضعف خود در آزمون آیلتس شرکت کنید.

آمادگی لازم برای شرکت در آزمون ماک آیلتس

اگر هدف شما شرکت در آزمون آیلتس است میتوانید با استفاده از آموزش های آیلتس مهارت های زبانی خود را برای موفقیت در این آزمون بین المللی ارتقا دهید و همچنین با استفاده از آموزش های مرتبط با آیلتس میتوانید خود را برای شرکت در آزمون ماک آیلتس نیز آماده کنید.

لزوم شرکت در آزمون ماک آیلتس

 • اگر شما درخواست حضور در کشوری انگلیسی زبان را دارید، چه برای تحصیل و چه برای کار، داشتن مدرک زبان  معتبری از برای نشان دادن مهارت زبان انگلیسی خود میتواند خیلی مفید باشد. داشتن مدرکی مثل آیلتس و تافل. برای پاسخ به سوال تافل یا آیلتس میتوانید آیا باید آزمون تافل یا آیلتس شرکت کرد؟ ۴ فاکتوری که باید در نظر گرفت  را مطالعه کنید.
 • برای شرکت در آزمون آیلتس شما باید هزینه های مختلفی انجام دهید، از هزینه برای آموزش آیلتس تا هزینه امتحان و در این بین راه مناسبی برای شما وجود دارد که با آمادگی لازم در آزمون اصلی خود حاضر شوید و آن شرکت در آزمون ماک ایلتس است.
 • اگر قصد گرفتن مدرک آیلتس را دارید شرکت در آزمون ماک آیلتس برای شما ضروری نیست اما میتواند تا حد خیلی زیادی به شما کمک کند تا در آزمون آیلتس به موفقیت برسید. زیرا با آگاهی از ضعف های خود در مسیر تقویت مهارت های خود قدم میگذارید.
آموزش آیلتس: آزمون ماک آیلتس

مزیت شرکت در آزمون ماک آیلتس

 • البته غیر از آیلتس، مدارک معتبر زبان انگلیسی دیگری نیز وجود دارد و شما با توجه به موسسه آموزشی یا دانشگاه مورد نظر خود باید انتخاب کنید کدام آزمون مناسب شما است.
 • همانطور که گفته شد اگر شما قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید شرکت در ماک آیلتس برای شما مفید خواهد بود و این آزمون به شما کمک میکند در مسیر درست پیشرفت قرار بگیرید و خود نیز میتوانید پیشرفت خود را بررسی کنید.

برگزارکنندگان آزمون ماک آیلتس

 • بعد از دریافت آموزش آیلتس، برای شرکت در آزمون ماک آیلتس میتوانید از طرق مراکز مختلف برگزارکنندگان آزمون ماک آیلتس اقدام کنید.

 • Center به مراکز اصلی موجود در هر کشور گفته میشود که مرکز اصلی برگزاری آزمون های آیلتس و ماک آیلتس هستند. از آنجایی که متقاضیان شرکت در این آزمون ها زیاد هستند، در کشور ها مراکزی تحت عنوان Venue نیز وجود دارند و تا بتوانند پاسخگوی تعداد زیاد متقاضیان باشند.

 • توجه داشته باشید، کیفیت برگزاری آزمون ها در مراکز اصلی و  Venue با یکدیگر تفاوتی ندارند و مجوز های لازم از قبیل مجوز موسسه idp  استرالیا و وزارت علوم را نیز دارا هستند.

یادگیری آیلتس در خانه

آموزش آیلتس در خانه

به طور کلی اگر میخواهید آموزشی را که فراگرفته اید بعد از گذشت مدت زمانی فراموش نکنید، بهتر است از تکنیک های یادگیری در بلند مدت استفاد کنید. برای مثال جعبه لایتنر یکی از روش های مفید و خوب برای یادگیری واژگان در زبان انگلیسی است. این روشی ساده و قابل دسترس برای زبان آموزان زبان انگلیسی است که میتوانند در خانه استفاده کنند.

توجه کنید لازمه شرکت در هر آزمونی برای سنجش مهارت زبان انگلیسی، از جمله آزمون آیلتس نیازمند یادگیری واژگان زبان انگلیسی هستید و دارواقع یکی از بخش های آیلتس پرداختن به واژگان است. جعبه لایتنر در یادگیری واژگان و به یادآوردن واژگان کمک موثری میکند. در زیر چند تکنیک برای یادگیری بهتر مطالب آورده شده است:

۱- خلاصه نویسی مطالب آموزشی

نوشتن یکی از روش های خیلی مهم و تاثیر گذار در یادگیری است، زیرا ذهن شما تصویری را از مطلب مورد نظر ایجاد میکند و آن را ذخیره میکند. نکته جالبی که خوب است بدانید این است که؛ نوشتن بر روی کاغذ تاثیر بیشتری نسبت به تایپ کردن دارد. در نتیجه خلاصه نویسی در یک دفترچه میتواند در ذهن شما فایلی برای مطلب مورد نظر ایجاد کند و در مواقع مورد نیاز از آن استفاده کند. شما می توانید واژگانی که در زبان انگلیسی تلفظ های یکسان اما معنی های متفاوت دارند را نیز در خلاصه نویسی های خود یادداشت کنید تا آن ها را با یکدیگر در مسیر آموزش آیلتس اشتباه نگیرید.

۲- مرور مطالب در بازه های مشخص زمانی

مرور مطالب یکی دیگر از کارهای مهمی است که برای یادگیری زبان انگلیسی باید انجام شود. در هنگام دریافت آموزش آیلتس نیز مرور مطالب در بازه های مشخص کمک میکند انواع مطالب را مجدد به خاطر بیاورید و در صورت فراموشی مجددا در ذهن خود ثبت کنید. همانطور که گفته شد جعبه لایتنر به شما در این زمینه کمک میکند، زیرا براساس محنی فراموشی طراحی شده است.

۳- کتاب های داستان کوتاه بخوانید!

برای شروع مطالعه و خواندن کتاب به زبان انگلیسی بهتر است از کتاب های داستان کوتاه شروع کنید. از دو جهت استفاده از داستان کوتاه مفید خواهد بود؛ اول اینکه چون داستان است کلمات روزمره و عمومی زیادی دارد و شما را درگیر لغات تخصصی نمیکند. دوم اینکه چون کوتاه است شما میتوانید بدون کلافگی و صرف زمان زیادی یک داستان را به زبان انگلیسی بخوانید و لذت ببرید.

۴- با صدای بلند مطالب را بخوانید.

خواندن مطالب مختلف از جمله روزنامه و خبر به زبان انگلیسی نیز به شما کمک میکند درک بهتری از زبان انگلیسی بدست آرورید ولی نکته مهمتری که وجود دارد این است که با صدای بلند بخوانید. زیرا باعث میشود گوش شما علاوه بر ذهن و چشمتان به زبان انگلیسی و واژگان آن عادت کند و میتوانید مهارت شنیداری خود را تقویت کنید.

۵- با خودتان به انگلیسی صحبت کنید.

اشتباه نکنید! صحبت کردن با خود به معنای دیوانگی نیست، این یک تکنیک عالی برای یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم است. زیرا شما برای اینکه بتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید ابتدا باید به انگلیسی فکر کنید و همینجاس که فکر کردن به انگلیسی باعث میشود سرعت مکالمه زبان انگلیسی شما افزایش یابد و اعتماد به نفس شما را برای مکالمه زبان انگلیسی افزایش میدهد و این مهارت یکی از مهارت های مهم برای آزمون آیلتس است و به شما در بخش مکالمه آزمون آیلتس کمک میکند.

۶- خرید پکیج آموزشی آیلتس.

خرید پکیج آموزش آیلتس راهی مفید برای یادگیری متون و آماده شدن برای آیلتس در خانه است. زیرا به شما این امکان را میدهد به صورت خودآموز مطالب را فرا بگیرید. توجه کنید اگر میخواهید آموزش زبان انگلیسی از پایه را شروع کنید و هدف شما گرفتن مدرک آیلتس است، میتوانید با خرید پکیج آموزش زبان انگلیسی اساطیرزبان شروع کنید، زیرا اساطیر زبان انواع پکیج های مورد نیاز برای یادگیری زبان انگلیسی را دارد. ازجمله:
پکیج زبان عمومی، پکیج کتاب ۵۰۴ واژه و پکیج مکالمه زبان انگلیسی و همچنین پکیج آموزشی آیلتس دارد و میتواند تمام نیازهای آموزشی شما برای رسیدن به مدرک آیلتس را برطرف کند.

آیلتس آکادمیک چیست؟

این نوع از آزمون بین المللی آیلتس با نام آیلتس دانشگاهی نیز شناخته می شود چرا که در این آزمون سطح دانش زبان انگلیسی شرکت کنندگان در حوزه های آکادمیک بررسی می شود و نتیجه آزمون مشخص می کند که آیا شرکت کننده توانایی تحصیل یا ادامه تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان را دارد یا خیر.

آیلتس جنرال چیست؟

در آیلتس جنرال زبان آموزان باید به سوالاتی در حوزه های شنیداری، نوشتاری، گفتار و خواندن درست مانند آیلتس آکادمیک پاسخ بدهند اما در این آزمون نحوه نمره دهی و بخش های رایتینگ و لیسنینگ تاحدودی متفاوت از آیلتس آکادمیک است پس می توان گفت مباحث آموزش آیلتس برای این دو نوع آزمون تاحدودی متفاوت است.

درصورتی که شما می خواهید برای اهداف غیر تحصیلی مانند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و یا کار به یک کشور انگلیسی زبان بروید، بهتر است در آیلتس جنرال شرکت کنید اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که با وجود سخت تر بودن آیلتس آکادمیک، شرکت کنندگان در این آزمون بیشتر از آیلتس آکادمیک است.

تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک در ابعاد مختلف

تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک در ابعاد مختلف

زبان آموزان بهتر است پیش از ثبت نام در آزمون آیلتس، در ابتدا با تفاوت های دو نوع این آزمون به کاملی آشنایی پیدا کنند و سپس در جهت ثبت نام و آمادگی برای آزمون موردنظر خود اقدام کنند. شما می توانید از سفارت خانه ای که برای مهاجرت به آن جا اقدام کرده اید نیز درباره اینکه کدام آزمون برای شما مناسب تر است پرس و جو کنید و در نتیجه با توجه به هدف خود، آزمون مناسب خود را انتخاب کنید.

تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک در کاربرد

تفاوتی که این دو آزمون در کاربرد دارند بیشتر مرتبط با هدفی است که شما به دلیل آن در این آزمون شرکت می کنید، آیلتس آکادمیک برای اهداف آکادمیک مناسب است و درصورتی که هدف شما تحصیلی و یا آکادمیک نیست، آیلتس جنرال گزینه مناسب تری برای شما خواهد بود.

تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک از نظر ساختار

در آموزش آیلتس فرقی ندارد که شما می خواهید در کدام آزمون شرکت کنید چرا که از نظر ساختار این دو آزمون شباهت های بسیار زیادی دارند. در هر دو آزمون شما باید به سوالاتی در جهت ارزیابی مهارت های شنیداری، خواندن، گفتار و نوشتاری پاسخ دهید. بخش های لیسنینگ و اسپیکینگ این دو آزمون از نظر سوالات و فرمت شبیه به یکدیگر هستند اما در بخش های ریدینگ و رایتینگ تفاوت هایی وجود دارد.

در حقیقت می توان گفت سوالاتی که در بخش های ریدینگ و رایتینگ وجود دارد یکسان است اما محتوایی که شما باید به آن گوش دهید و یا درباره آن متن به زبان انگلیسی تولید کنید، در آزمون آکادمیک تخصصی تر است.

شما بهتر است پیش از شروع فرآیند آموزش آیلتس و مطالعه منابع برای آمادگی این آزمون در ابتدا با تمام تفاوت ها و شباهت های این دو نوع آشنا شوید و سپس آزمونی که می خواهید را انتخاب کنید و منابع مطالعاتی خود را بر اساس آزمون خود انتخاب کنید.

مراحل دریافت مدرک آیلتس

بعد از دریافت آموزش های لازم برای آیلتس و شرکت در آزمون نوبت به گرفتن مدرک و یا نتسجه آزمون است که بای توجه به مراحل زیر میتوانید مدرک آزمون را دریافت کنید.

 1. در ابتدا باید در سایت ielts.org/TRF وارد شوید و اطلاعات ایمیلی که در فرم درخواست وارد کرده بودید و اطلاعاتی که در هنگام ثبتنام ثبت کرده بودید را وارد کنید.
 2. در منو سمت چپ بر روی Download Results کلیک کنید.
 3. سپس باید زمانی که میخواهید نتیجه را دریافت کنید در جدول مشخص کنید. در این قسمت به صورت محدوده زمانی باید انتخاب کنید. باید زمانی که انتخاب میکنید شامل تاریخ شرکت در آزمون باشد.
 4. قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید. نتیجه ای که میخواهید بارگیری کنید میتواند در قالب های CSV یا XMLباشد. توجه کنید عکس داوطلبان فقط با فرمت XML ارائه میشود.
 5. حال باید بر روی کلید ارسال، کلیک کنید. با این کار تمام نتایج آزمون ها در بازه ای که مشخص کردید برای موسسه آموزشی مورد نظر شما ارسال میشود.

موارد زیر را هنگام دریافت نتیجه آزمون آیلتس در نظر داشته باشید:

 • در سیستم، نمرات آیلتس به طور خودکار بروز نمیشوند. شما برای اطلاع از اینکه نتایج آزمون آیلتس به موسسه آموزشی مورد نظر شما ارسال شده است باید به صورت منظم وارد سیستم آیلتس شوید.
 • متقاضیان آزمون آیلتس میتوانند به در بازه ۲ ساله ای که نتیجه ی آزمون اعتبار دارد وارد سیستم شده و درخواست ارائه نتیجه به موسسات مورد نظر را داشته باشند. درنتیجه بهتر است هر دفعه که به سیستم وارد میشوید بازه وسیعی برای مشاهده نتایج انتخاب کنید.
 • معمولا نتایج آزمون آیلتس ۱۳ روز بعد از برگزاری آزمون در سیستم قایل مشاهده است.
 • برای ارائه نتیجه آزمون به موسسه مورد نظر باید درخواست خود را مبنی بر ارسال مستقیم از طریق مرکز آزمون به موسسه را انتخاب کنید.
 • استفاده از یک رابط به شما این امکان رو میدهید نمرات آیلتس خود را در نسخه های PeopleSoft Campus Solutions 8.9, 8.0 وارد کنید.
 • نمرات آزمون آیلتس میتواند با روشی شبیه به بقیه نمرات آزمون وارد شوند.
 • عکی متقاضیان تنها در قالب XML موجود است و به صورت داده های کد گزاری شده نشان داده میشود درنتیجه برای نمایش به صورت یک تصویر نیاز به یک الگوریتم رمزگشایی داریم.

تفاوت مراحل گرفتن مدرک آیلتس در آزمون آنلاین و آفلاین

شما میتوانید هم به صورت آنلاین برای دریافت نتیجه اقدام کنید و هم به صورت آفلاین. در حالت آنلاین آزمون آیلتس،نتایج را در بازه ۵-۷ روزه دریافت میکنند، در حالت آفلاین تا ۱۳ روز پس از برگزاری آزمون ممکن است تمدید شود.

در مراکز آموزشی سراسر دنیا نمره آیلتس معتبر است و از آن برای سنجش مهارت زبان انگلیسی داوطلبان استفاده میکنند. درنتیجه دریافت مطالب آموزشی برای آیلتس و درک بهتری از آزمون به شما کمک موثری میکند.

نمرات دریافتی به تجزیه و تحلیل مهارت متقاضی در بازه باند۱تا ۹ کمک می کند. بالاترین نمره  ۹ است و این نشان دهنده یک فرد “متخصص” است. هر چه امتیاز کمتر باشد، مهارت فرد در زبان انگلیسی کمتر است.

گرامر مهم در آیلتس

گرامر در آزمون آیلتس مستقیماً ارزیابی نمی شود، حتی ممکن است از شنیدن این موضوع تعجب کنید. اما گرامر خوب برای شرکت در آزمون آیلتس ضروری است و شما باید در آموزش آیلتس گرامر مربوط به آزمون را یاد بگیرید.

اگرچه هیچ بخشی از آیلتس وجود ندارد که فقط بر روی گرامر تمرکز کند، اما برای موفقیت در امتحانات باید گرامرهای مرتبط با آیلتس را بخوانید.

گرامر به شما کمک می کند در هر چهار مهارت، خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن پیشرفت کنید.

شما قادر خواهید بود پیشرفت خود را در صحبت کردن و نوشتن به طور عمده احساس کنید، زیرا اینجاست که به طور فعال از ساختارهای دستور زبان برای بیان ایده های خود استفاده می کنید. با این حال، دانستن گرامر آزمون آیلتس به شما هم در درک زبان و هم در خواندن و هم در شنیدن کمک می کند، زیرا با ساختارهای گرامر بیشتر آشنا خواهید شد و فوراً متوجه خواهید شد که دیگران چه می خواهند بگویند.

بهترین راه برای بهبود دستور زبان این است که هر قانون را یک به یک مطالعه کنید، چند مثال بخوانید، مثال های خود را بسازید و سپس با انجام تمرینات، هر قانون را تمرین کنید.

چند قانون مهم گرامر در مطالب آموزشی آیلتس را برای یادگیری شما انتخاب کردیم تا در آزمون آیلتس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. هر قانون با مثال ها و یک تمرین کوتاه دنبال می شود.

 The Simple Aspect-

ما از Simple Aspect برای صحبت در مورد اقدامات کلی، دائمی یا مکرر استفاده می کنیم.

در اینجا، حال ساده برای اشاره به یک عمل معمولی و عمومی استفاده می شود:

.I often readscientific magazines online

من اغلب مجلات علمی را آنلاین می خوانم.

در مثال بالا به طور ضمنی گفته می شود که شما همیشه این مجلات را بصورت آنلاین مطالعه می کنید. این کاری است که شما به طور منظم انجام می دهید.

ما از جنبه پیوسته برای تمرکز بر روی اقدامات پیشرونده استفاده می کنیم که معمولاً در حوالی لحظه صحبت اتفاق می افتد.

در اینجا، حال استمراری برای اشاره به عملی استفاده می‌شود که در لحظه صحبت کردن اتفاق می‌افتد:

.I am eating a delicious food

دارم غذای لذیذی میخورم

همین قاعده برای تمام زمان های فعل، گذشته، حال و آینده صدق می کند. اگر می خواهید روی تداوم عمل تمرکز کنید، از جنبه پیوسته (continuous aspect) استفاده کنید. اگر بیشتر به نتیجه عمل علاقه دارید، از جنبه ساده (simple aspect) استفاده کنید.

کتاب های آزمون آیلتس

کتاب های آزمون آیلتس

در ادامه به بررسی 6 تا از کتاب های آموزشی آیلتس برای سال 2022 در بخش آکادمیک و عمومی می پردازیم.

IELTS (academic) 5 in 1 Actual tests ebook combo

این بسته شامل 5 کتاب الکترونیکی برای تمامی بخش های آزمون آیلتس است و شما می توانید به آخرین سوالات آیلتس ژانویه-آوریل 2022 دسترسی داشته باشید، پاسخ این سوالات توسط کارشناسان آیلتس ارائه شده است و این بسته شامل 41 تست لیسنینگ و 35 تست ریدینگ با پاسخ است.

IELTS (general) 5 in 1 Actual tests ebook combo

در بین کتاب های مربوط به آموزش های آیلتس، این کتاب الکترونیکی آزمون واقعی آیلتس جنرال است. این بسته شامل 5 کتاب الکترونیکی است و دارای 41 تست لیسنینگ و 20 تست ریدینگ به همراه پاسخ است. این کتاب برای آماده سازی آیلتس در خانه ایده آل است اما می تواند در محیط کلاس نیز استفاده شود.

The Official Cambridge Guide to IELTS

این کتاب آیلتس یک راهنمای رسمی و قطعی از سوی سازمانی است که این آزمون را تولید می کند. این کتاب هر 4 بخش آیلتس را پوشش می دهد و نکات مفید و گام به گام برای این آزمون را در اختیار شما قرار می دهد.

Cambrifge IELTS 10-11-12-13

در بین کتاب های آموزش آیلتس، کمبریج آیلتس 13 آخرین نسخه در آزمون های تمرینی کمبریج برای آیلتس است و این کتاب با پاسخ به دانش آموزان اجازه می دهد تا با این آزمون آشنا شوند و تکنیک های امتحتن را با استفاده از تست های معتبر تمرین کنند.

کتاب کمبریج آیلتس 12 در سال 2017 معرفی شد و شامل 4 تست کامل و معتبر برای ماژول عمومی و آکادمیک است.

کمبریج آیلتس 11 شامل 4 آزمون کامل برای داوطلبان آموزش آکادمیک یا عمومی است و مانند باقی کتاب های آیلتس، آزمون واقعی را برای دانش آموزان منعکس می کند.

کمبریج آیلتس 10 فرصتی برای دانش آموزان ایجاد می کند تا با این آزمون آشنا شوند و تکنیک های امتحان را با استفاده از مواد آزمون معتبر تمرین کنند.

English Collocations in Use

برای اینکه لهجه و اطلاعات شما شبیه به فردی باشد که زبان مادری او انگلیسی است، شما می توانید از این کتاب برای آماده شدن برای آیلتس استفاده کنید. این کتاب به شما کمک می کند تا سبک گفتاری و نوشتاری خود را به کمک 60 درس با موضوعات متنوع بهبود بخشید. این کتاب برای زبان آموزانی در سطح متوسط و بالاتر ایده آل است.

English vocabulary in Use

این مجموعه کتاب آزمون آیلتس به عنوان پرفروش ترین کتاب مرجع و تمرین واژگان در سطح ابتدایی تا پیشرفته شناخته می شود و در صورتی که شما می خواهید مهارت خود را در واژگان تقویت کنید، این کتاب بهترین انتخاب است.

مزایای مطالعه خودآموز برای آزمون آیلتس

مزایای مطالعه خودآموز برای آزمون آیلتس

یکی از دغدغه های زبان آموزان برای آمادگی و شرکت برای آزمون آیلتس، نحوه مطالعه مطالب برای آزمون است. یکی از روش هایی که متقاضیان می توانند از آن استفاده کنند، روش سلف استادی و بدون همراهی استاد است. در این قسمت به بررسی برخی از مزایای مطالعه خودآموز که برای تمامی زبان آموزان یکسان است می پردازیم.

شرایط مطالعه آسان تر

 یکی از مهم ترین مزایای روش مطالعه خودآموز، استفاده از آموزش آیلتس در هر مکان و زمانی است و شما دیگر نیازی به رفت و آمد به کلاس های آموزشی و موسسات نخواهید داشت پس می توانید مقدار قابل توجهی زمان برای خود ذخیره کنید.

کلاس های آموزشی حضوری و آنلاین ممکن است با شغل و حتی تحصیل شما در تداخل باشید ولی در روش مطالعه سلف استادی این مشکلات دیگر وجود ندارد و شما می توانید حتی در اوغات فراقت خود به مطالعه برای آزمون آیلتس بپردازید.

هزینه کمتر

یکی از مشکلاتی که می تواند زبان آموزان را از یادگیری و مطالعه زبان انگلیسی دور کند، هرینه بالای کلاس های آموزشی حضوری و حتی آنلاین است. در این روش مطالعه شما می توانید به کمک ویدئو های آموشی و کتاب های مختلف به مطالعه بپردازید که هزینه کمتری برای شما نیز خواهد داشت.

معایب روش خودآموز

حالا که با مزایای این روش مطالعه آشنا شدید، بهتر است با معایب آن نیز آشنا شوید تا بتوانید تصمیم درستی برای مطالعه خود و آمادگی برای آزمون آیلتس بگیرید.

عدم دریافت بازخورد

یکی از معایب قابل توجه در روش سلف استادی، نگرفتن بازخورد از طرف استاد و یا دیگر افراد است. شما به دلیل عدم ارتباط با استاد و دیگر زبان آموزان ممکن است متوجه پیشرفت خود نشوید و اشتباهات خود را نتوانید پیدا کنید تا در جهت اصلاح کردن آن ها قدم بردارید.

به عنوان مثال یکی از قسمت های دشوار در آزمون آیلتس برای زبان آموزان، بخش رایتینگ آزمون آیلتس است که شما درصورت حضور در کلاس های عمومی و یا خصوصی می توانید اشکالات خود در نوشتن را به کمک استاد متوجه شوید و سپس متنی جدید و اصلاح شده بنویسید که این گزینه در روش خودآموز در دسترس شما نیست.

ارائه راهکار

یکی از نکاتی که می تواند به زبان آموزان در مسیر آمادگی برای آزمون های بین المللی مختلف مانند آزمون آیلتس کمک قابل توجهی باشد، راهکار های اساتید به واسطه تجربیات خود در مسیر آموزشی است. در روش خودآموز شما نمی توانید از تجربیات و راهکار های استاد ها زبان انگلیسی برخوردار شوید پس ممکن است مطالعه و آمادگی شما تا حدودی سخت تر باشد.

برای مثال در یادگیری مکالمه زبان انگلیسی، برخی از اساتید پس از پیدا کردن مشکلات زبان آموزان به سراغ روش های آموزشی دیگری می روند تا برای مثال بتوانند پیش از آموزش مکالمه در ابتدا مشکل اعتماد به نفس نداشتن زبان آموزان خود را اصلاح کنند و پس از حل شدن این سبک از مشکلات، زبان آموزان می توانند با سختی کمتری به یادگیری مکالمه و دیگر مهارت های زبان انگلیسی بپردازند.

عوامل موردنیاز برای مطالعه خودآموز آیلتس

مسیر آموزش آیلتس به صورت خودآموز سختی هایی دارد که شما باید آن ها را به تنهایی و بدون مدرس پشت سر بگذارید و این دقیقا یکی از دلایلی است که برخی از زبان آوزان مطالعه به کمک کلاس های آموزشی را به روش خودآموز ترجیح می دهند. در ادامه به بررسی برخی از عواملی که شما برای طی کردن مسیر آموزشی به روش خودآموزش به آن ها نیاز خواهید داشت را بررسی خواهیم کرد.

انگیزه بالا

یکی از ویژگی های مثبت کلاس های آموزشی در حوزه زبان انگلیسی یا آیلتس این است که به دلیل تکالیف و فعالیت های کلاسی شما فعالیت بیشتری در زمینه یادگیری انجام خواهید داد اما در روش خودآموز شما باید انگیزه داشته باشید تا بتوانید به صورت مداوم مطالعه کنید و مرتبط با مباحثی که مطالعه می کنید، تمرین هایی حل کنید تا بتوانید از یادگیری خود اطمینان حاصل کنید.

داشتن نظم و برنامه ریزی

یکی از عواملی که به شما کمک می کند در روش خودآموز به نتیجه دلخواه خود و مثبت برسید، برنامه ریزی برای مطالعه و تمرین است چرا که آمادگی برای آزمون های بین المللی مانند آیلتس نیاز به مطالعه مداوم و با برنامه ریزی دارد پس شما باید این مسیر را با نظم و برنامه ریزی پیش بروید تا بتوانید به نتیجه مطلوبی دست یابید.

منابع خودآموز برای آیلتس

منابع خودآموزش برای آیلتس

منابع خودآموز کتاب هایی هستند که نکات موردنیاز و آموزشی را به زبان ساده تری ارائه می دهند تا هر فردی بتواند با مطالعه آن کتاب ها به دانش موردنیاز خود دسترسی پیدا کند. در ادامه به بررسی منابعی مرتبط با آمادگی آزمون آیلتس خواهیم پرداخت که شما می توانید از این منابع برای روش مطالعه خودآموز استفاده کنید و برای شرکت در آیلتس آماده شوید.

پکیج پرایم اساطیر زبان

یکی از نکات مثبت درباره پکیج پرایم اساطیر این است که شما با تهیه یک پکیج به چهار پکیج 504 کلمه، زبان عمومی و از پایه، مکالمه زبان انگلیسی و آموزش آیلتس به صورت همزمان دسترسی پیدا خواهید کرد. در بخش آیلتس این پکیج شما آموزش نوشتن را دریافت خواهید کرد، مهارت مکالمه شما بهبود پیدا خواهد کرد و تکنیک هایی برای قسمت های شنیداری و خواندن آیلتس به شما ارائه خواهد شد که می توانید به کمک آن ها نتیجه مطلوبی در آزمون آیلتس کسب کنید.

کتاب های IELTS Trainer

انتشارات کمبریج سه کتاب را با عنوان زیر منتشر کرده است که به بررسی هرکدام به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

IELTS Trainer Six Practice Tests with Answers

این کتاب با ارائه 6 آزمون کامل و نکات مرتبط با آزمون به زبان آموزان کمک می کند تا درک و شناخت مناسبی نسبت به آزمون آیلتس پیدا کنند. این کتاب اشتباهات رایج داوطلبان آیلتس را بررسی می کند تا شما با آشنایی به این موارد دیگر آن اشتباهات را تکرار نکنید.

IELTS Trainer Academic

این کتاب آموزش های تخصصی برای آماده سازی شما برای آزمون آیلتس آکادمیک دارد.

IELTS Trainer General Training

در صورتی که شما می خواهید در آزمون آیلتس جنرال شرکت کنید، استفاده از این کتاب به شما پیشنهاد می شود.

کتاب های IELTS Cambridge

این کتاب یکی از محبوب ترین و به روز ترین کتاب ها برای آموزش آیلتس است که به زبان آموزان کمک می کند تا در شرایط واقعی و شبیه سازی شده آزمون قرار بگیرند. انتشارات کمبریج که یکی از مشهور ترین انتشارات در جهان است این کتاب را متناسب با آخرین آزمون های برگزار شده آیلتس طراحی و چاپ کرده است.

این سری کتاب تا به حال در 15 جلد برای هر دو نسخه جنرال و آکادمیک آزمون آیلتس منتشر شده است که با قرار دادن زبان آموزان در شرایط واقعی آزمون، مهارت های آن ها را به چالش می کشد و شما می توانید به کمک راهنمایی های این کتاب با نحوه نمره دهی این آزمون نیز آشنا شوید و سطح خود را برای آزمون آیلتس بسنجید.

کتاب های Official Cambridge Guide to IELTS

این مورد از کتاب های آموزش آیلتس را می توان به عنوان یک راهنمای جامع و کامل برای شرکت در آزمون آیلتس معرفی کرد. آموزش این های این کتاب ها که به صورت خودآموز طراحی شده اند، تمام مهارت ها و بخش های آزمون آیلتس را پوشش می دهند و شما می توانید به کمک این کتاب به 8 آزمون رسمی آیلتس دسترسی داشته باشید تا خود را به کمک مواجهه با سوالات و شرایط واقعی و شبیه به آزمون آیلتس محک بزنید.

یکی از نکات مهم درباره امکاناتی که این کتاب در اختیار متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس قرار می دهد این است که شما علاوه بر آموزش ها و آزمون ها به فایل های صوتی و ویدئویی دسترسی خواهید داشت که می توانید به کمک این فایل ها بر روی مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ خود نیز تمرکز کنید و این دو مهارت را در کنار دیگر مهارت های خود نیز تقویت کنید.

کتاب New Insight to IELTS

یکی دیگر از بهترین و معتبر ترین کتاب هایی که شما برای آموزش آیلتس می توانید از آن استفاده کنید، کتاب New Insight to IELTS است چرا که این کتاب به کمک تمرین های سخت خود، متقاضیان آزمون آیلتس را برای هر دو نسخه جنرال و آکادمیک آماده می کند. روش آموزشی این کتاب تا حدودی با دیگر منابع خودآموز آیلتس متفاوت است و در این کتاب هر آزمون و هر بخش به صورت جزئی بررسی می شود و نکات مهم درباره هر قسمت به زبان آموز ارائه می شود.

یکی از نکات قابل توجه درباره این منبع آمادگی خودآموز برای آیلتس این است که در این کتاب هر چهار مهارت نوشتاری، شنیداری، خواندن و صحبت کردن به صورت مجزا بررسی می شود پس شما می توانید تمرکز خود را بر قسمت هایی که در آن ضعف دارید نیز بگذارید تا بتوانید تمام بخش های آزمون آیلتس را با موفقیت پشت سر بگذارید.

یکی از نکات جالب درباره آموزش آیلتس به کمک این کتاب این است که این منبع را هم می توان به صورت خودآموز و هم به صورت عمومی و در کلاس های آموزشی مورد استفاده قرار داد اما شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که این کتاب فقط می تواند شما را تا نمره 5 همراهی کند و اگر نیازمند نمره بهتری هستید باید از منابع پیشرفته تر استفاده کنید.

ادامه مطلب

سوالات متداول اسپیکینگ

از آنجایی که بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس برای ارزیابی مکالمه زبان انگلیسی شما در نظر گرفته شده است، زمان زیادی نمی برد. آزمون Speaking معمولاً حدود 11-14 دقیقه انجام می شود. قسمت 1 تقریباً 4-5 دقیقه طول می کشد. قسمت 2 3-4 دقیقه طول خواهد کشید. قسمت 3 4-5 دقیقه طول خواهد کشید

در مجموع، تا 12 سوال در بخش 1 وجود خواهد داشت. این سوالات بر اساس سه موضوع متفاوت خواهد بود. در بخش 3، شما باید به 5 سوال یا بیشتر پاسخ دهید – بر اساس طول پاسخ شما.

بله، لازم است دو دقیقه صحبت کنید تا امتیاز باند خوب بگیرید. دلیل این امر این است که برای به دست آوردن امتیاز باند 6 و بیشتر برای معیار تسلط و دریافت آموزش آیلتس به صورت کامل، باید تمایل خود را برای کسب امتیاز بهتر نشان دهید. این به این معنی است که نباید هیچ نشانه ای از ناهنجاری برای دادن پاسخ های طولانی تر وجود داشته باشد.

بله، اگر برای پاسخ های خود مثال بزنید، می توانید نمره باند بالاتری کسب کنید در آموزش آیلتس این را تمرین کنید. مثال زدن به خصوص در قسمت 3 آزمون اسپیکینگ مفید است. بنابراین، می توانید سعی کنید پاسخ های دقیق تر و طولانی تری بدهید

اصلا. شما مجاز هستید از ممتحن بخواهید که سوال را تکرار کند

اصلا. شما مجاز هستید از ممتحن بخواهید که سوال را تکرار کند. با این حال، مطمئن شوید که آن را زیر یک محدودیت نگه دارید. از ممتحن نخواهید که بیش از دو یا سه بار تکرار کند زیرا ممکن است تأثیر منفی بر روی او بگذارد.

همانطور که در آموزش آیلتس توضیح داده این، در مجموع تا 3 قسمت دریافت خواهید کرد. بخش اول به پاسخ سوالات اختصاص خواهد یافت. بخش دوم صحبت در مورد یک موضوع خواهد بود. و در نهایت، بخش سوم در مورد بحث در مورد یک موضوع بر اساس قسمت 2 است.

از آنجایی که این ماژول اسپیکینگ قرار است تسلط، تلفظ و اعتماد به نفس شما را با این زبان ارزیابی کند، یک آزمون حضوری با ممتحن خواهد بود.

این کاملاً خوب است که اشتباهات خود را اصلاح کنید. با این حال، مطمئن شوید که هیچ چیز بر تسلط شما تأثیر نمی گذارد. همچنین، سعی کنید اصلاحات را تا حد امکان پایین نگه دارید زیرا هر بار که برای اصلاح اشتباهات خود توقف می کنید، نمرات روانی شما تحت تأثیر قرار می گیرد.

اغلب اتفاق می افتد که سوالاتی از شما پرسیده می شود که در مورد آن بی اطلاع هستید یا نمی توانید فوراً پاسخ دهید. در چنین شرایطی، می توانید بگویید: “راستش، من هیچ ایده ای در مورد این سوال ندارم زیرا قبلاً هرگز در مورد آن فکر نکرده بودم.” این باید کافی باشد همه این ها را در آموزش آیلتس نمرین کنید.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن

دریافت مشاوره رایگان

برای اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره و مشاهده نمونه تدریس های پکیج خوداموز رویال، عدد یک را به تلگرام زیر ارسال کنید.